Ömer Çelik’in Değil Parti’nin Görüşü!

Ömer Çelik’in Değil Parti’nin Görüşü!
Advert
17 Eylül 2018 tarihli köşe yazımızda (bkz: sitemiz yazarlar bölümü), “Netice itibarıyla,Mart 2019 yerel seçimlerine Cumhur ya da bir başka ittifaksız, en iyimser ihtimalle gönülden ittifak tarzında gidilebilir.. AK Parti’nin (kısaca Erdoğan’ın) önümüzdeki haftalarda bu bağlamdaki siyasi girişim ve söylemlerine tanıklık etmeye herkes hazır olmalı..“ dedik.. 
Sadece 4 gün sonra..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısının ardından bir basın açıklaması yaptı ve her ilde mutlaka Belediye Başkan adayı çıkaracaklarını duyurdu.. 
Parti Sözcüsü Ömer Çelik “AK Parti Türkiye'nin her yerinde aday çıkaracak şekilde çalışmalarını sürdürüyor.. Biz her yerde iddialıyız.. AK Parti'nin bir yerde seçime girmemesi mümkün değil.. Her siyasi meselede cumhur ittifakı sorgulanmaz. Yerel seçimde nasıl bir ittifak olacak, olmayacak herhangi bir şey yok.. Her seçim bölgesinde seçime girilecek şekilde çalışmalar yürütülüyor.." ifadelerini kullandı.. 
Öngörümüz tuttu, beklenen oldu.. 
Buna karşılık MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ömer Çelik’e şu eleştiriyi yöneltti: 
“Sayın Çelik, partimizin af yasası teklifi konusunda açıkça (MHP ile aynı yerde durmadığımız ortadadır) diyerek şimdiden niyet beyanında bulunmuştur.. İkincisi de yerel seçimlerle ilgili muhtemel ittifak konusunda, (Ak Parti her yerde seçimlere girecektir) açıklamasını dikkate alacak olursak yerel seçimlerle ilgili ittifak görüşmelerinin sağlıklı zeminde ilerlemeyeceği anlaşılmaktadır”
Semih Yalçın gibi bir siyasetçinin bu sözlerin sorumlusu ve sebebi olarak Ömer Çelik’i göstermesine şaşırmamak elde değil..
Ak Parti MKYK toplantısı biter bitmez yapılan açıklama, çok açıktır ki orada alınan kararın kamuoyuna tebliğidir.. 
Parti Sözcüsü sıfatıyla kullanılan her söz, Ak Parti mutfağında pişirilmiş yemeğin sofraya servis edilmesinden farksızdır.. 
Kaldı ki, Ömer Çelik devlette ve siyasette işlerin nasıl yürüdüğünü gayet iyi bilen, Erdoğan’a bağlı, hitabet yeteneği mükemmel, neyi nerede nasıl konuşacağının ayırımını yapabilecek kıvamda bir siyaset insanıdır.. 
Semih Yalçın, nasıl olur da Ömer Çelik’in “Nitekim Genel Başkanımız tarafından teşkilatlarımıza verilen talimat da bu şekildedir” şeklinde dile getirdiği ayrıntıyı gözden kaçırır.. 
Bu bakımdan Adana da dahil önümüzdeki süreçte MHP’nin yeni bir yerel seçim stratejisi yürütmesi gerektiği ortada.. 
Kendi göbeğini kendisinin kesmesinin vakti geldi gibi görünüyor..
Yaşananlar böyle yorumlanmalı..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..