Festival Organizasyonuna Kınama ve Eleştiri

Festival Organizasyonuna Kınama ve Eleştiri
Advert
AK Parti’den 25. Adana Uluslararası Film Festivalinin organizasyonuna eleştiri ve kınama geldi. İl Başkanı Fikret Yeni, organizasyonun kentin tüm paydaşlarını bir araya getirecek düzeyde gerçekleştirilemediğini ileri sürdü. 
Fikret Yeni’nin açıklaması şöyle:
“Çukurova'nın sembolü pamuğu simgeleyen ve ilk kez 1969 yılında Altın Koza Film Şenliği ismi ile organize edilen Adanamızın uluslararası marka organizasyonu olan film festivalimiz 25. defa kapılarını açtı.
2016 yılında Adana Film Festivali adını alan ve uluslararası bir kimlik kazanan festival kentimizin ortak değeri ve tüm Adanalıların sahibi olduğu güzide bir markadır.
Bu bağlamda organizasyonu üstlenen yetkililerin kentimizin tamamının sahibi olduğu, geçmişi uzun yıllar önceye dayanan bu özel günleri şehrin tüm paydaşlarını biraraya getirecek şekilde tasarlamamış olması, şahsımı ve teşkilatımı derinden üzmüştür.
Bizler birlik ve beraberliği daima önde tutan, kardeşlik hukukunu tüm siyasi çekişmelerin önünde gören bir siyasi hareket olarak kentimizin markası haline gelmiş bu organizasyona her anlamda katkıda bulunmak ve değerli konuklarla birlikte olmak isterdik...
Bu vesile ile kentimize gelen Türk sinemamızın tüm değerli sanatçılarını, emekçilerini, uluslararası konularımızı ve organizasyona iştirak edecek hemşehrilerimize saygılarımı sunuyorum. Ödüle layık görülecek sanatçı, eser ve tüm emeği geçenleri şimdiden tebrik ediyorum.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..