Adana Lions Kulübü ve Cengiz Kurt’tan Takdirlik Hizmet

Adana Lions Kulübü ve Cengiz Kurt’tan Takdirlik Hizmet
Advert
Seyhan Belediyesi ve Adana Lions Kulübü işbirliği ile yakın zamanda açılacak olan Adana LionsKulübü Doğa Yaşam Parkı’nda vatandaşlara şimdiden sağlık ve spor konusunda hizmetler sunulmaya başlandı. 

Adana LİONS Kulübü Diyabetik Bilinçlendirme Programı kapsamında ailelere ve özellikle hanımlara yönelik 1 aylık programlar dahilinde Diabet konusunda eğitim ve Spor etkinlikleri faaliyetleri için start verdi.

Adana Lions kulübü Başkanı Cengiz Kurt, her gün sabah saat 6.15 te başlayan ve 7.45’e kadar devam eden etkinliklerinde, Diabet konusunda özellikle anneleri bilinçlendirmek üzere doktor kontrolünde ön bilgilendirme yapılmakta olduğunu ve bunun yanı sıra profesyonel hocalar tarafından spor aktivitesi gerçekleştirdiklerini ayrıca aktivite sonrası kulüp tarafından çeşitli ikramlarda bulunduklarını söyledi..

Başkan Cengiz Kurt, ölüme yol açan nedenler arasında da üst sıralarda yer almakta olan Diyabetin (şeker hastalığı) süreğen hastalıklar içinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, “Halkımızı bilinçlendirme sorumluluğu kapsamında yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz Adana Lions Kulübü Doğa Yaşam Parkında ailelere ve özellikle hanımlara yönelik 1 aylık programlar dahilinde diyabet hakkında bilinçlendirme eğitimi ve spor faaliyeti başlatmış bulunmaktayız. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de 2.2 milyon bilinen diyabetli, 2.5 milyon kadar da hastalığından habersiz diyabetli bulunduğu tahmin ediyoruz.” dedi.

Başkan Kurt ayrıca şeker hastalığının ölüme yol açan nedenler arasında da üst sıralarda yer almakta olduğunu da belirterek, sağlıklı bireylerin sağlıklı bir toplumun temel taşı olduğu 41yıllık bir kulüp olan Adana LionsKulübü olarak her zaman olduğu gibi bugünde sosyal sorumluluk kapsamında farkındalık yaratmaya çalıştıklarını belirtti.

Etkinliklere katılan vatandaşlara bilgiler aktaran Dr. Ln. Serkan Kanan ise Diyabetli bireylerin hastalıklarını kontrol edebilmek için beslenmelerini, fiziksel aktivitelerini ve tedavilerini düzenleme ve takip etme becerisi kazanmak ve sağlıklı yaşama davranışlarını alışkanlık haline getirmek durumunda olduklarını vurgularken, hastaya bu becerilerin kazandırılması için eğitimin önemli bir araç olduğunu belirtti.

 

Sportif aktivitelerden sorumlu Ln Yusuf KONAKLI ise Fiziksel aktivite azlığının diyabet oluşumuna yol açan önemli bir faktör olduğunu belirterek Seyhan Belediyesinin büyük desteği ile Adana Lions KulübüBaşkanı Cengiz Kurt ile birlikte önemli bir sosyal projeyi hayata geçirdiğini belirtti.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
Eniştesini ve Yeğenini Silahla Vurdu
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”
“Okul Sütünden Tasarrufa Gülerler..”