İtiraflarını Reddetti, Mahkeme Salonunda Tutuklandı

İtiraflarını Reddetti, Mahkeme Salonunda Tutuklandı
Advert
Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan, ByLock kullanıcısı ve örgüt içerisinde bölge talebe mesulü olduğu tespit edilen eski öğretmen sorgu hakimliğindeki etkin pişmanlık ifadesini yalanlayarak beyanlarını kabul etmediğini söyledi, salonda tutuklandı. 

11. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya tutuksuz sanık M.D. ile avukatı katıldı. Duruşmada ilk olarak mahkeme başkanı sanığa ByLock kullanıcısı olduğu ve örgüt içerisinde bölge talebe mesulü olarak görev yaptığına ilişkin sorgu hakimliğindeki etkin pişmanlık ifadesini okudu.

Ancak verdiği bu beyanların geçerli olmadığını ve ByLock kullanmadığını belirten sanık M.D. suçlamaları kabul etmedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı sanığa gözaltına alındığı süreçte emniyetteki yaptığı teşhis tutanağını, ByLock tespit ve değerlendirme tutanağındaki kullanıcı adı, yazışmalar ve şifresini gösterir veri tablosunu okuyarak bu konudaki savunmasını istedi.
Cumhuriyet savcısı ise sanığın ByLock kullanıcısı olduğu, aşamalarda çelişkili beyanlarda bulunduğu, Bank Asya'ya yüklü miktarda para yatırdığı dikkate alınarak üst sınırdan cezalandırılması ve tutuklanmasına karar verilmesi yönünde mütalaa verdi. 
Mahkeme heyeti dosyadaki mevcut delil durumu ve M.D'nin kaçma şüphesini dikkate alarak sanığı salonda tutukladı. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geceden Kalan: 1 Yaralının Durumu Ağır
Geceden Kalan: 1 Yaralının Durumu Ağır
10 Bin Çocuk Basketbol Eğitimi Aldı
10 Bin Çocuk Basketbol Eğitimi Aldı