Çukurova’ya Aslan Gibi Aday!

Çukurova’ya Aslan Gibi Aday!
Advert


Mustafa Hakan Aslan’ın MHP’den Çukurova Belediye Başkanlığına talip olması hem partide hem de ilçede heyecan yarattı.
Özellikle Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ Genel Müdürlüğü’ndeki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken, parlak bir bürokrat olarak görev yaptığı kurumlarda iz bırakan Mustafa Hakan Aslan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek hizmet için yola çıktı.


HER KESİMDEN DESTEK VAR
Mustafa Hakan Aslan, Çukurova Belediye Başkan aday adaylığını açıklamasının ardından toplumun tüm kesimlerinden olumlu geri dönüşler aldı ve bu durum kendisi açısından daha da teşvik edici oldu.
Belediye kaynaklarını verimli kullanmasıyla özellikle Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı döneminde adından söz ettiren Mustafa Hakan Aslan’ın artık daha yetkili görevlerde Adanalıya hizmet etmesinin zamanının geldiği herkes tarafından dile getiriliyor.
ÇUKUROVA’YA EN UYGUN İSİM
Mustafa Hakan Aslan için, belediye ve kamu maliyesi konusundaki uzmanlığı kadar, adının en küçük bir şaibeye karışmamış olması da en büyük avantaj olarak kabul ediliyor.
Belediyecilik konusundaki birikimlerini yönetiminde bulunduğu Çukurova Belediyeler Birliğinde de paylaşan ve bölge belediyelerinin çalışmalarına katkı koyan Mustafa Hakan Aslan, çağdaş görümünü ve aydınlık kafa yapısıyla Çukurovalı’nın istediği aday profili çiziyor.


BAHÇELİ'DEN İZİN ALDI
Başarılı bürokrat Mustafa Hakan Aslan, Çukurova Belediye Başkan aday adaylığını açıklamadan önce en önemli ziyaretini gerçekleştirdi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek olurunu aldı.
MHP Lideri Devlet Bahçeli ile baş başa görüşerek Çukurova’da yaptık istediği hizmetler hakkında liderine bilgi veren Mustafa Hakan Aslan, izni aldıktan sonra kolları sıvadı ve çalışmalara başladı.
ÖNCELİĞİMİZ SÖZLÜ'NÜN TEKRAR SEÇİLMESİ
Çukurova’ya talip olmasına karşın önceliğini partisini ve partisinin temsil ettiği Büyükşehir Belediyesi’ne vererek vefa adamı olduğunu da kanıtlayan Mustafa Hakan Aslan, “Bizim için önemli olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün tekrar seçilmesidir” dedi.
Asıl hedeflerinin Adana Büyükşehir Belediyesi’ni tekrar MHP’nin kazanması olduğunu vurgulayan Mustafa Hakan Aslan, “Başarılarımızda en büyük pay Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye aittir. Belediye bürokratlarına her zaman destek olan moral ve motivasyonumuzu en üst seviyeye çıkaran Başkanımız Sözlü’yü öncelikle olarak halkımızın takdiriyle yeniden belediye Başkanı seçtirmek öncelikli hedefimizdir” şeklinde konuştu.
 
MUSTAFA HAKAN ASLAN KİMDİR?
Mustafa Hakan ASLAN 1973 yılında ADANA/Sarıçam İlçesi Yürekli Mahallesinde dünyaya geldi.
İlk ve orta öğrenimini Kürkçüler Dosteller Okulunda yaptı, lise öğrenimini Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesinde tamamlayarak Muhasebe Bölümünden mezun oldu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Kırşehir Meslek Yüksek Okulu İşletmecilik Ön Lisans Bölümünde tamamlayan Mustafa Hakan Aslan, 1994 yılında Kürkçüler Belediyesinde memuriyet hayatına başladı. 1997-1998 yılları arasında askerliğini Samsun Sahra Sıhhiye Okulu Eğitim ve Merkez Komutanlığında yerine getirerek vatani görevini ifa etti. Aynı yıl Seda Aslan ile evlenerek dünya evine girdi. 2003 yılında Kürkçüler Belediyesinden Adana Büyükşehir Belediyesine geçiş yaparak Adana Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığında yeni görevine başladı. Memuriyet hayatı devam ederken 2007 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Lisans eğitimini bitirdi, 2015 yılında Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Uzaktan Eğitim Yönetim ve Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisansını yaptı.
2003 yılından 2018 yılına kadar Adana Büyükşehir Belediyesi, İştirakleri ve Bağlı Kuruluşu olan ASKİ Genel Müdürlüğünde çeşitli görevlerde bulunan Mustafa Hakan Aslan’ın  görev dökümü kısaca aşağıdadır;
2003 yılından 2006 yılına kadar Adana Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gider Şube Müdürlüğünde muhasebe memurluğu,
2006 yılından 2010 yılına kadar Adana Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı ve Kurum Muhasebe Yetkililiği,
2010 yılında Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Hakla İlişkiler Daire Başkanlığı ve Sağlık Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı,
2010 yılı ve 2011 yılları arası Adana Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı,
2011 yılında Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.
21.05.2011 tarihinde Maliye Bakanlığının düzenlemiş olduğu kursa katılarak daha sonrada Bakanlık tarafından yapılan sınava katılıp başarı elde ederek Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Muhasebe Yetkilisi Sertifikasını alan ASLAN, 01.12.2011 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı kadrosuna atanmış ve bu tarihten itibaren de 2015 yılı Aralık ayına kadar Adana Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Olarak görev yapmıştır.
Adana Büyükşehir Belediyesi çeşitli birimlerinde görev yaptığı süre içerisinde Belediye İştirakleri olan KOZA AŞ. ve BELDEDETAŞ şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.
 21.12.2015 tarihinde ASKİ Genel Müdürlüğü Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görevlendirilmiştir. İki yıl bu görevi sürdürdükten sonra 16.02.2018 tarihinde de ASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı olarak atanan ASLAN halen de bu görevine devam etmektedir.
Memuriyet hayatı boyunca görev yaptığı süre içerisinde çeşitli Bakanlıklar ve diğer kamu kurumları tarafından düzenlen Belediye mevzuatı, Mali Mevzuat, İhale Mevzuatı, Yöneticilik Mevzuatı ve Vergi Mevzuatı gibi konularda çalıştaylara, kurslara ve sınavlara katılarak birçok sertifika  ve belge almaya hak kazanmıştır.
Evli ve biri erkek diğeri kız olmak üzere 2 çocuk babası olan ASLAN’IN eşi de Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Strateji Şube Müdürü ve Kurumun Muhasebe Yetkiliği görevini yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..