”Yarın Önemli Bir Gün Olacak”

”Yarın Önemli Bir Gün Olacak”
Advert

Kızılcahamam'da gerçekleştirilen AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısını takip eden gazetecilerin çadırını ziyaret eden AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hem toplantı hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi hem de onların sorularını yanıtladı. Çelik açıklamalarında, "Yarın Cumhurbaşkanımız da konuşacak. Basına açık olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız çok önemli açıklamalar yapacak." bilgisini de verdi.

(MCKINSEY AÇIKLAMASI): Cumhurbaşkanımız bugünkü konuşmasında ilgili kurumlarımızın daha çok yerli kurumlarımızdan danışmanlık hizmetleri alması gerektiği çerçevesindeki bir prensip kararını açıkladı. Çünkü burada farklı hassasiyetlerle görüşler gerçekleştirilirken çeşitli tartışmalar oluyor. Kendisi tebliğ ettiğini söyledi. Öne çıkan birkaç bakanlıkta konuştuğum da daha çok görüş alma şekliydi. Herhangi bir ödeme almıyorlardı.

(CUMHUR İTTİFAKI): İki cümleyi yan yana değerlendirmenizi arzu ederim. Bir cumhur ittifakına verdiği önemin altını çizdi. Olabilecek yerlerde yerel seçimlerde de pratik olarak yaşatmak konusundaki hassasiyetini ortaya koydu. Cumhur ittifakının ortak bir duruş olduğunu ifade ederek bu durumda da listelerde olmasa bile gönüllerde devam edecek dedi. Listede yer almazsa bu cumhur ittifakının sona erdiği anlamına gelmiyor.

(ERDOĞAN - BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ): Bu kamptan sonra bir Macaristan seyahati olacak. Ondan sonra da bir araya gelmeleri mümkündür.

(KAYIP GAZETECİ): Türkiye cumhuriyeti devleti güvenilir bir devlettir. Bir gazetecinin kaybolması bir şekilde Türkiye gibi bir devletin üzerine duracağı bir meseledir. Hassasiyetimiz en üst noktadadır. Biz tam bir tablo ortaya çıkmadan, açıklamalar da yapıldı.

- Adaylık başvurularıyla ilgili takvim çalışıldı. MYK'ya sunulmayı bekliyor. Sayın Dışişleri Bakanımız çok kapsamlı bir sunum yaptı. Bütün konuları ele aldı.

(MERAL AKŞENER): Bir kadının evinin önüne gidilmesi slogan atılması kabul edilebilir bir durum değildir. Hukuk içerisinde gereken yapılacaktır.

- ABD ile müzakere yoluyla bu sorunları çözmek istiyorsa biz varız. Bir yandan masaya oturup heyetlerimiz tartışırken tehdit açıklama yapıyorlar. Türkiye cumhuriyetini kimse tehdit edemez.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”