Cemevi Açılışında Teşekkür Polemiği.!

Cemevi Açılışında Teşekkür Polemiği.!
Advert
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi Projesi tamamlanarak hizmete açıldı.. Namık Kemal Mahallesi’nde Anadolu Selçuklu mimarisinde inşa edilen kompleksin açılış töreni dün (7 Ekim Pazar) gerçekleştirilirken beraberinde bir siyasi polemik de getirdi.. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kardeşi Sedat Sözlü, ağabeyine teşekkür etmeyen CHPlilere sitem ve eleştiride bulundu.. 
Cemevinin açılışında konuşan Başkan Sözlü, “Selçuklu mimarisiyle göz kamaştıran Ceyhan Cemevi ve Kültür Merkezi açılışımızı gerçekleştirdik.. Ceyhan‘a ve tüm Alevi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.. Bu hizmetler hemşehrilerimize bir lütuf değil hep birlikte kardeşlik, huzur ikliminde yaşama arzusudur.. Yapımında emeği geçen Alevi Kültür Derneklerine ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerimize teşekkürlerimi iletiyorum.. Sıra Yüreğir Cemevi’nin açılışına geldi, tüm Alevi kardeşlerimi sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum..” diye konuştu.. 
Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kardeşi Sedat Sözlü “Cemevi açılışında ne CHP genel başkan yardımcısı ne de Soner Çetin bu önemli hizmete istinaden Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etme nezaketini bile gösteremediler.. Yazık çok yazık..” ifadesini kullandı.. 
Ceyhan Cemevi açılışına MHP’lilerin yanısıra CHP Bilişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de katılmıştı..
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”