Adana MHP Teşkilatları Ülkücü Şehitleri Rahmetle Andı

Adana MHP Teşkilatları Ülkücü Şehitleri Rahmetle Andı
Advert

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen mevlitte, 12 Eylül 1980 darbesini yapan yönetimin tasarrufu ile, masum olduğu bilinmesine rağmen “Bir sağdan bir soldan dengesi” adına idam edildiği ortaya çıkan Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu başta olmak üzere tüm Şehitler dualarla yâd edildi.

KAHRAMANLARIN RUHU ŞAD EDİLDİ

Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformunca gerçekleştirilen ve MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ile Adana Ülkü Ocakları Başkanı Emin Canlı’nın da katıldığı mevlitte, Kuran tilaveti yapıldı. 7 Ekim 1980 tarihinde idam edilen, idamı ailesinin ancak üç gün sonra duyabildiği Şehit Mustafa Pehlivanoğlu ve tüm Şehitler adına okutulan mevlitte, ebediyete intikal etmiş kahramanların ruhu şad edildi.

“MUSTAFALAR ÖLÜR, ALLAH DAVASI ÖLMEZ”

Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanı Sefer Tatlı, mevlitten önce merhum Pehlivanoğlu’nun idam edilmeden önce ailesine yazdığı mektubu okudu. Mevlide katılanları duygulandıran, kiminin ise gözyaşlarıyla dinlediği mektupta “Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah'ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah'tan bulsunlar. Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır.” şeklinde ifadeler de yer alıyor.  

Mevlit programı, çeşitli ikramlarla sona erdi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..