Bölge Adliye Mahkemesi’nden Önemli Açıklama

Bölge Adliye Mahkemesi’nden Önemli Açıklama
Advert
 
Basın ve yayın organlarında 13/10/2018 tarihinde "karısını 9 yerinden bıçakladı tahliye oldu" şeklinde başlıklarla yayınlanan haberlere ilişkin olarak. 
 
Şüpheli Serkan TACİROĞLU söz konusu eyleminden dolayı 01/12/2017 tarihinde gözaltına alınıp, 02/12/2017 tarihinde tutuklanmıştır. 
 
Şüpheli hakkında Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesine açılan davada yapılan yargılama sonucu üzerine atılı kişi hürriyetini yoksun kılma, hakaret ve silahla tehdit suçlarından beraatine, eşi kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 14 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar verilmiştir.
 
Kararın beraat edilen suçlar yönünden katılan vekilinin, verilen mahkumiyet kararı yönünden sanık vekilinin istinaf talebinde bulunmaları üzerine dava dosyası Adana Bölge Adliye Mahkemesine gönderilmiştir.  Adana Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesinde 11/10/2018 tarihinde yapılan duruşmada mahkeme heyeti, Cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasına aykırı olarak sanığın eylemini silahla yaralama suçu olarak değerlendirmiş ve sanığın 4 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına ve verilen ceza miktarını göz önüne alarak tahliyesine karar vermiştir.
 
Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu karar sanığın eyleminin öldürmeye teşebbüs suçunu oluşturduğu gerekçesiyle 11/10/2018 tarihinde temyiz edilmiş ve ayrıca sanığın tahliyesine ilişkin karara itiraz edilmiştir.
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”