Cumhuriyet Başsavcılığından Açıklama

Cumhuriyet Başsavcılığından Açıklama
Advert

   Cumhuriyet Başsavcılığımız Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından birçok ilde dolandırıcılık eylemlerine iştirak ettiği değerlendirilen Adana merkezli  ‘çıkar amaçlı suç örgütü’ne yönelik operasyon düzenlenmiştir.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan arama kararları bugün itibariyle eş zamanlı olarak icra edilmiş olup soruşturma kapsamında, bu aşamaya kadar 20 şüpheli gözaltına alınmıştır. Haklarında gözaltı kararı bulunan 4 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Şüphelilerin, sigorta şirketlerinden aradıkları izlenimi ile trafik kazası sonucu ağır hasar almış araçların sahiplerini arayarak sigorta bedeli dışında, hasarlı araçları ayrı bir bedel mukabilinde satabileceklerini beyan edip işlemlerin tamamlanması bahanesiyle çeşitli miktarlarda paraları bildirdikleri hesap numaralarına yatırtmaya çalıştıkları, bu suretle 25 vatandaşı dolandırdıkları, 200’e yakın vatandaşı da dolandırmaya teşebbüs ettikleri yönünde deliller elde edilmiştir. Soruşturma kapsamında teknik ve fiziki takip yöntemlerinden de faydalanılmıştır.

            Tüm yönleriyle titizlikle yürütülen soruşturmanın safahat ve sonucundan gerektiğinde ayrıca bilgi verilecektir.

 

            Basın ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boydak: Sözünün Eri Belediye Başkanı...
Boydak: Sözünün Eri Belediye Başkanı...
Dersimliler Derneği Üyeleri Yemekte Buluştu
Dersimliler Derneği Üyeleri Yemekte Buluştu