Yüreğir Yepyeni Tesislerle Donatılıyor

Yüreğir Yepyeni Tesislerle Donatılıyor
Advert
 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Cumhuriyet Mahallesine, vatandaşların faydalanacağı yeni alanlar oluşturdu. İçerisinde yüzme havuzu, hanımeli pazarı, spor sahaları,halı saha, çocuk parkı ve kına konağından oluşan tesisler tamamlandı, vatandaşların hizmetine açılacak.

 

Göreve geldiği günden bu yana Yüreğir'de yeşil alanları yüzde 300  çoğaltarak ilçeye nefes alacak alanlar kazandıran Başkan Çelikcan Yüreğirli vatandaşların faydalanacağı yeni bir tesisi daha tamamladı. Yakında hizmete açılacak olan tesislerden bütün vatandaşların faydalanacağını belirten Başkan Çelikcan ''Yüreğir'de ilkleri başarmaya devam ediyoruz.'' dedi.

 

KADINLAR VE ERKEKLER AYRI AYRI FAYDALANACAK

 

İnşaatı tamamlanan hanımeli pazarında Yüreğirli ev hanımlarının kendi ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlayacağını, kapalı yüzme havuzunun da kadınlara ayrı, erkeklere ayrı günlerde hizmet verecek şekilde tasarlandığını belirterek ''Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hassasiyeti göz önüne alınarak kadınlar ve erkekler ayrı günlerde faydalanacak. Her yıl sulama kanallarına giren onlarca çocuğumuz buralarda hayatlarını kaybediyorlar. Çocuklarımız artık sulama kanallarına girmek zorunda kalmayarak burada hizmete açılan yüzme havuzundan faydalanacaklardır.

 

YENİ SPOR TESİSLERİ

 

Gençlerimizin spor yapmalarını sağlamak amacıyla halı saha, basketbol sahasını da tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz.  Gençlerimizi sokağın olumsuz spor yaparak uzaklaştırırız. Hem de çocuklarımızın fiziksel gelişimine katkı sağlarız. Yüreğir'de bu güne kadar 22 adet spor tesisini gençlerimizin kullanımına sunduk.

 

KINALAR SOKAKTA YAPILMAYACAK

 

Bunun yanı sıra gürültü kirliliğine sebep olan sokakta kına yapmanın önüne geçmek için 2 adet kına konağı yaptık. Vatandaşlarımız artık kınalarını sokakta yapmak zorunda kalmayacaklar. Hizmete açtığımız kına konaklarımızda vatandaşlarımız uygun şartlarda faydalanacaklar. Osmanlı-Selçuklu Mimarisi ile yaptığımız kına konakları Yüreğir'e ayrı bir değer katmış durumda. Yüreğirli vatandaşlara hizmet etmek bizim için en büyük mutluluktur.'' şeklinde konuştu.

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”