Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı Açıldı...

Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı Açıldı...
Advert
12. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı’nın açılışı yapıldı.
 
Fuar Alanı’nda düzenlenen açılışa Vali Mahmut Demirtaş,  Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, oda başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sektör temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Genel Müdür Cihat Alagöz, fuar kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında  bilgi verdi. Ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, tarımsal üretimin ülke ekonomisi açısından çok önemli olduğunu ifade etti.
 
Açılışta konuşma yapan Vali Mahmut Demirtaş, yılda yer yer 3 ürün hasadı yapılan Çukurova’nın, sadece ülkemiz için değil, dünya için de önemli bir gıda arz merkezi konumunda olduğunu, çok ürünlü ziraatın uygulandığı ve tarıma dayalı sanayinin geliştiği ülkemizde gelişmenin sürdürülebilir olmasının  tarımda teknoloji kullanımıyla mümkün olduğunu belirtti.
 
Vali Demirtaş konuşmasında; geçtiğimiz yıl 200 bini aşkın yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan ve bölgemizin uluslararası hüviyetteki tek tarım fuarı unvanını taşıyan Adana Tarım, Sera ve Bahçe Fuarı’nın tarım teknolojisindeki son gelişmeleri vitrine taşıması bakımından önemli olduğunu ifade etti.
 
Vali Mahmut Demirtaş: ‘‘İlimizin mevcut tarım potansiyelini katlayacak, kaynaklarımızın daha etkin kullanımına imkân sağlayacak, sürdürülebilir ve rekabet gücü yüksek projelerimizi de planlı bir biçimde hayata geçiriyoruz. Tarıma Dayalı Seracılık İhtisas OSB, Tarıma Dayalı İhtisas Su Ürünleri OSB, Tarıma Dayalı İhtisas Besi-Süt OSB'nin kurulması ile ilgili çalışmalarımızı, yoğun bir biçimde sürdürüyoruz. İhtisas OSB çalışmalarımızın yanında, Yumurtalık ilçemizde 50 bin ton kapasiteli kafes balıkçılığı çalışmalarımıza da başlamış bulunmaktayız. Bu proje ile su ürünleri üretim kapasitemizi dörde katlayacak, ciddi bir istihdam alanı oluşturacak ve en önemlisi ekonomimize yıllık 2 milyar TL katma değer sağlayacağız.’’ dedi.
 
Vali Demirtaş, tüm bu projelerle bu şehrin şah damarı olan tarımsal üretimin arttırılması için, tüm imkânları sonuna kadar seferber edeceklerini ve çiftçinin, üreticinin, sanayicinin bütün sorunuyla yakından ilgileneceklerini, her zaman onların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.
 
Vali Demirtaş konuşmasını; “12. Uluslararası Adana Tarım, Sera ve Bahçe Fuarı” nın düzenlenmesinde emeği geçen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek sonlandırdı. Ardından fuarın açılışını yaparak stantları inceleyip yetkililerden bilgi aldı.
 
Üretici ile  kullanıcıyı bir araya getirecek olan tarım, sera ve bahçe dünyasının  kalbi Adana’da 35.000 metrekarelik alanda hazırlanan 12. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı’ nın kapıları 07-11 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.
 
Fuarda, tarımın her alanında ve bahçecilik ekipmanları konularında ihtiyaç duyulacak her türlü donanım, geniş ürün yelpazesi, sektörün son teknolojik ürünleri ve inovasyon konusundaki tüm farklılıklar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhur İttifakı Bahçeli’nin Makamında...
Cumhur İttifakı Bahçeli’nin Makamında...
Baklalı’da Şiir ve Türkü Yarışması
Baklalı’da Şiir ve Türkü Yarışması