Adana Valiliğinden Morg Açıklaması

Adana Valiliğinden Morg Açıklaması
Advert
 

Bazı basın yayın organlarında  “Adana Şehir Hastanesi morgunda cenazenin farklı aileye teslim edildiği” haberlerinin yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.


Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde farklı kliniklerde tedavi gören ve her ikisi de 08.11.2018 tarihinde vefat eden Şaziye Öztürk ve Saliha Öztürk isimli vatandaşlardan Şaziye Öztürk’ün yakınları cenazesini almak üzere hastane morguna geldiğinde, vefat eden şahsı eşi İsmet Öztürk’ün teşhis edip, cenazenin eşine ait olduğunu beyan etmesi üzerine cenaze kendisine imza karşılığında morg görevlisi tarafından 08.11.2018 tarihinde teslim edilmiştir.


09.11.2018 tarihinde ise vefat eden Saliha Öztürk’ün yakınları morgda kendilerine gösterilen cenazenin Saliha Öztürk’e ait olmadığını beyan ederek cenazeyi teslim almadıklarından konu hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.


Söz konusu olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na bilgi verilmiş olup ayrıca Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü de bilgilendirilmiştir.


Vatandaşlarımızın yaşadığı bu mağduriyetin en kısa sürede giderilerek Aksaray’da defnedilen Saliha Öztürk’ün cenazesinin Adana’ya getirilmesi, aynı gün vefat eden Şaziye Öztürk’ün cenazesinin ise Aksaray’a gönderilmesi için gerekli çalışmalara ivedilikle başlanılmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sümer “Otomotiv Sektörü Kriz İçinde..”
Sümer “Otomotiv Sektörü Kriz İçinde..”
Ceyhan’da Sanat Sokağı Aydınlandı
Ceyhan’da Sanat Sokağı Aydınlandı