Mahmut Tezcan: Metronun İkinci Etabı Namus Borcumuz

Mahmut Tezcan: Metronun İkinci Etabı Namus Borcumuz
Advert
Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan “Hantal bir yapı halinde olan ilk etap metro güzergahının 2. Etabını tamamlayarak vatandaşlarımız tarafından öncelikli olarak tercih edeceği ulaşım aracı tercihi haline dönüştüreceğiz.” dedi.

Siyasi görüşleri, etnik kökenleri ve inançları farklı olup da milli duruş ve hassasiyeti aynı olan vatandaşlarımızın bir araya gelerek kurduğu 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Ceyhan İlçe Başkanlığını ziyaret eden Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan Adana için gerçekleştireceği projelerini anlattı.

2. ETAP METROYU EN ETKİN GÜZERGÂH HİZMETE SUNACAĞIZ 

Adana’nın heba olan yıllarını yapacağı önemli projelerle kapatacağını söyleyen Mahmut Tezcan “Metronun mevcut hali güzergâhından dolayı verimli çalışmamaktadır ve haliyle zarar etmektedir. Uzun yıllardır hayata geçirilmeyen 2. Etap metro projesini en etkili güzergah ile hizmete sunacağız. 12 km’lik 2. Etap metro hattını Yeni şehir hastanemizden, yeni şehir stadyumundan, 2 üniversitemizden ve Buruk Mezarlığından geçireceğiz. Bu sayede metro verimliliği yüzde 60-70 oranına ulaşacaktır. Bir ahtapotun kolları gibi şehrin en önemli ulaşım merkezlerinden metro hattını geçirmek şehrimize namus borcumuzdur. Yeni etap hayata geçtiğinde metro zarar etmek yerine belediyemizi kara geçirecektir.” Diye konuştu.

HAFİF RAYLI SİSTEM İLE 3. ETAP HAMLESİNİ YAPACAĞIM

Yeni yapılan havalimanı, Karataş ve enerji ihtisas bölgesini demir ağlarla öreceğini söyleyen Mahmut Tezcan “Göreve gelir gelmez 2. Etap metro projemizi hayata geçireceğiz. Ardından hiç vakit kaybetmeden hafif raylı sistem ile yeni yapılan bölgesel havalimanı, Karataş Denizi ve Ceyhan’daki enerji ihtisas bölgesini demir ağlarla öreceğiz. Bu ulaşım imkânını burada sınırlandırmayacağız. Adanalı hemşehrilerimiz Karataş denizine daha kolay ulaşması için duble yol çalışmasını da tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

SANAYİCİMİZİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ

Gerek yerli gerekse de yabancı girişimcinin önünü açmak için her türlü fedakârlığı yapacağına değinen Mahmut Tezcan “Bir zamanlar birçok şehrin gıpta ile baktığı Adana’mız her geçen gün kan kaybetmedir. Çok kıymetli iş adamlarını elimizden kaçırdık ve yeni gelecek yatırımcıya gereken kolaylığı sağlayamadığımız için başka şehirleri tercih ettiler. Artık bu kötü gidişata dur demek için yola çıktık. Yerli ve yabancı girişimcilerin dertlerini dert edineceğiz. Adana’mıza gereken yatırımcıları çekerek hemşehrilerimizin istihdamını artıracağız.” dedi. 

MİDDER Ceyhan İlçe Başkanı Erol Gün ve yönetim kurulu üyeleri Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan’ın yaptığı ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”