Bulut: Çiftçiyi, Üreticiyi Destekleyecek misiniz?

Bulut: Çiftçiyi, Üreticiyi Destekleyecek misiniz?
Advert
 

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurul’da yaptığı konuşmada iktidarı eleştirdi.  Bulut, “AK Parti on altı yıldır bu ülkeyi kendisi yönetmiyor gibi, ekonomik, siyasi her krizde kendisine mutlaka bir günah keçisi buluyor” dedi. 

CHP’li Bulut, iktidarın sağlık sistemindeki çarpıklığın sorumluluğunu doktorlara, doların yükselmesini dış güçlerin oyununa, pahalılığın nedenini "fırsatçı" dediği esnafa, ekmek zammının suçunu fırıncılara, et fiyatlarındaki yükselmenin nedenini de et yiyen vatandaşlara yüklediğini bildirdi. 

DÜŞMAN ÜRETEREK SORUMLULUKTAN KAÇAMAZSINIZ

Adana Milletvekili Bulut, “Bakan Albayrak da vatandaşın fahiş fiyatlarla sebze ve meyve yemesinin, pazardaki ve marketteki zammın sebebi olarak komisyoncuları buldu. Bununla da kalmayıp hal yasası çıkartıp komisyonculuğu bitireceklerini söyledi” dedi. Bulut, iktidarı sürekli düşman üreterek sorumluluktan kaçmak yerine, tarım girdilerinin yüksek maliyetini düşürmeye, emeğinin karşılığını alamayan çiftçiyi, hayvan üreticilerini desteklemeye çağırdı.

ÇİFTÇİ DESTEKLENECEK Mİ?

CHP’li Bulut, Genel Kurul’da şu soruları yöneltti

Dev marketlerin kartelini yıkmaya yönelik bir çalışmanız var mı? 

İthal edilen tarımsal ürünlerde yerli ve millî üretim yapan çiftçilerimize, besicilerimize destek vermeyi düşünüyor musunuz?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”