Zafer Kara: ÇELİK Bir Markadır

Zafer Kara: ÇELİK Bir Markadır
Advert
Kozan Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Kara Kozan’da yayın yapan OTAĞ TV’nin canlı yayınında Adana BŞB Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ‘Adana’nın önündeki isim Ömer Çelik’ eleştirisini hatırlatan sunucuya başından gen bir olayı anlatarak cevap verdi.
 
Kara “ Ben 2004 yılında Büyükşehir aday adayıydım. O zaman Ömer Bey’e dedim ki, (Sn. Başbakan’la samimisiniz, Başbakanımızın yol arkadaşınız, en yakınındaki isimsiniz, bakın ihaleyi alan adamlar 11 yıldır Yedigöze barajı için tek kazma vuramadılar. Bunu Sn. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a anlatsanız, bu iş çözülür Adana’ya ülkeye katkısını varın siz hesap edin) dedim. Sn. Bakanımız Ömer Çelik, bunu şimdiki Cumhurbaşkanımıza o zaman ki Sn. Başbakanımıza götürdü ve ihale başka birine verildi. Sonuç baraj bitti. Şimdi bu baraj iki barajın ürettiği elektriği üretiyor. O günkü gazetelerin ulusalların bile manşetinde “Yedigöze’ye Çelik Neşter” manşeti atıldı. Ömer Bey’in sadece bu  tek kalemlik icraatı bile her şeye bedel. Yedigöze Ömer Bey’in eseridir. Elektirk üretiyor, Çukurova’yı sulama başladı bu baraj. Çukurova’nın su sorunu sıfır. O çelik adamın yaptığı eser ortada, ben ilk günden tanırım o yaptığını reklam etmeyi seven biri değil ama çelik gibi adam, ayrıca bir siyasi marka” dedi.
 
Sunucunun “Başka faydası var mı Ömer Çelik’in” sorusuna Zafer Kara, “ Sadece Adana’ya değil ülkeye faydası var. Bugün Resin sıfırında ve önemli bir değer. Bırakın Adana’nın sorunlarını ülkenin sorunları ile uğraşıyor. Kendisini çok iyi yetiştirmiş bir isim Ömer Bey. O neden birilerini eleştirirken iyi düşünmek lazım, boş yere eleştirmemek lazım. Örneğin harabe şekilde duran fabrikayı müzeye çevirdi ve en büyük müzeyi Adana’ya kazandırdı. Aklıma gelmeyen bir sürü iş yaptı. Mesela Kozan sokaklarında afişler var Musa Öztürk imzalı ‘Kozan’a doğalgazı getirdim’ diye. Sen getirmedin Musa Başkan, Tamer Dağlı getirdi. O uğraşmasa nasıl getirecektin o doğalgazı. Tamam güzel iş ama ne var yani Tamer Vekilimizin destekleri ile getirdik desen ne kaybedersin’’ dedi.
 
Programın diğer bölümlerinde Kozan’a yapacaklarını anlatan Zafer Kara, aday yapılması durumunda ezici çoğunlukla seçimi alacağına, Kozan’ı tekrar AK Belediyecilikle buluşturacağına inandığını da ifade etti.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”