Sorumsuz Anket CHP’yi Karıştırdı

Sorumsuz Anket CHP’yi Karıştırdı
Advert
 
Bir anket firmasının yayınladığı anketi haberleştiren Çukurova Belediyesi Basın danışmanı, gazeteci Can Küçüközkan, istifaya hazır olduğunu duyurdu. 
Dİ-EN firmasının, olası CHP-İYİ Parti İttifakının Adana ayağına yönelik anket çalışmasında kullandığı ırkçı ve mezhep ayrılığına yönelik cümleler gözden kaçırılınca Adana’da ortalık karıştı..
Nusayriler sözkonusu ankete tepki gösterirken, Başkan Soner Çetin’in bilgisi dışında bunu haberleştirdigi sırada o cümleleri gözden kaçıran basın danışmanı Can Küçüközkan, sosyal medya hesabından üzüntüsünü dile getirdi, istifaya hazır olduğunu duyurdu.. 
İŞTE KÜÇÜKÖZKAN’IN AÇIKLAMASI
“Bir anket firmasının yaptığı araştırmada, Başkanımız Sayın Soner Çetin’in birinci çıkması üzerine, o anın heyecanıyla bir haber hazırlatıp, anketteki rakamlardan oluşan bir haberi medyaya servis ettirdim.
Yaptığımız bu basın bülteni maalesef dikkatli araştırılmadan yapıldığı için bir takım ırkçı söylemlerin hedefi haline gelmiştir. Bu durumdan dolayı, öncelikle Arap ve Alevi toplumunu hedef aldığını sonradan öğrendiğim ve Başkanımız Sayın Soner Çetin’i de bilgilendirmeden, böyle bir bülten hazırlayıp, bugünkü yanlış anlamaya sebebiyet verdiğim için üzgünüm.
Seyhan Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar Adana’nın yetiştirdiği değerli bir siyasetçi ve büyüğümdür. Yıllardır CHP’nin alamadığı Seyhan ilçesinde seçimi kazanarak ta, bunu ispat etmiştir. Bu yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiğim için öncelikle Arap ve Alevi kardeşlerimiz olmak üzere tüm kamuoyundan özür dilerim.
Tamamen iş aşkıyla, fevri bir şekilde davranarak, Başkanımız Sayın Soner Çetin’i de zor durumda bıraktığım için üzgün olduğumu belirtir, gerekirse de istifaya hazır olduğumu bildiririm.
Saygılarımla.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”