Barodan Hayvana Şiddete Suç Duyurusu

Barodan Hayvana Şiddete Suç Duyurusu
Advert

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Komisyon Başkan Yardımcısı Av. Funda Adamhasan, Komisyon Yazmanı Av. Çağlar Çınar Sevimli, komisyon üyeleri Av. Zeynep Baykam, Av. Berkay Arslan, Av. Bahadır Bahçıvan, Av. Samet Gürbüz,  Av. Sinem Baykal ve baro çalışanları ile birlikte Cumhuriyet  Savcılığı Suç Üstü Bürosu önünde basın açıklaması yaptı.

“HAYVANA ŞİDDET SUÇTUR”

Sakarya, Uşak ve Adana’da yaşanan hayvan hakları ihlallerine karşı toplumun daha duyarlı olması gerektiğini belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ” Hayvan hakkı ihlallerine ilişkin davalarda doğrudan ve zorunlu müdahillik hakkı temin edilmelidir.  Sahipli veya sahipsiz hayvana acımasızca ve zalimce muamelemede bulunan veya eziyet edenler ve öldürenler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Dileğimiz bu üzücü ve vahim olayların son bulmasıdır.  Kamu vicdanını derinden yaralayan bu olayların faillerinin bir an evvel bulunmasını ve haklarında yasal işlem yapılmasını, hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Komisyon Başkan Yardımcısı Av. Funda Adamhasan, okullarda ve camilerde hayvan sevgisi ve çevre bilincinin öğretilmesi gerektiğini belirterek, ” Her canlının yaşam hakkı kutsaldır. Olayların sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Suç duyuruları; Uşak’ın Ulubey İlçesi’nde  bulunan hayvan barınağının arka tarafında kötü halde 5 adet köpek bulunmuştur. Bir yavrunun kafası koparılmış, başka bir yavrunun da başı ezilerek, diğerleri de boğularak  katledilmiştir.

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde nehir kenarında , telef olmuş 8 köpek bulunmuş, yapılan incelemede köpeklerin zehirlendiği belirlenmiştir.

Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde bir hayvanseverin bakmakta olduğu iki köpeğin 08.11.2018 tarihinde yedikleri gıdadan zehirlenmeleri ile ilgili yapıldı.

 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana Valisi OSB’yi Ziyaret Etti
Adana Valisi OSB’yi Ziyaret Etti
Avukatlığa Törenle Adım Attılar
Avukatlığa Törenle Adım Attılar