Seyhan İlçeye Sahte Evrakla Başkan Atandı

Seyhan İlçeye Sahte Evrakla Başkan Atandı
Advert
 
Ali PEKMEZCİ 
 
Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde aday aday olmak üzere istifasını veren CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’nun yerine sahte evrakla atama yapıldı.. 
CHP’li Kolcu’nun istifasının ardından toplsnan hir grup karar defterini alarak ilçe yönetimine boş sayfaya imza attırdı.. Daha sonra da imzalı sayfaya İl Yöneticisi Ahmet Dardağan’ın Seyhan İlçe Başkanlığına atandığı şeklinde üst yazı eklendi..
Konuyla ilgili görüşünü aldığımız İl Başkanı Emrah Kozay, “Genel merkezin talimatı hiçe sayılarak bu şekilde bir karar alındığını duyuyoruz.. Olayı araştırıyoruz” dedi.. 
İŞTE O VAHİM İDDİA:
İki gün önce Menderes Bulvarı’nda Abeydullah Kolcu, Zeki Eren, Ahmet Dardağan yemek yer, arkasından sayın Kolcu istifa eder, Kolcu’nun istifasından sonra ‘Zeki’ler devreye girer, karar defteri ellerinde ilçe yöneticilerini tek tek gezip başkanın istifa ettiğini, bunu karar defterine işlenmesi gerektiğini, boş sayfaya imza atmalarını ilçe yöneticilerinden isterler.. 
Ancak bunun gizli tutulacağını  kimseyle paylaşmamaları gerektiğini de söylerler.. İlçe yöneticileri karar defterine imzayı atar ama ne hikmetse bu imzalı boş sayfaya, ilçe yönetimi toplantı yapmış, o toplantıda oybirliğiyle il yöneticisi Ahmet Dardağanı Seyhan İlçe Başkanlığına seçmiş gibi üst yazı yazılır; bu yazı atanma talebiyle genel merkeze gönderilir.. Sonrada yazılan bu karar hiç yokmuş gibi, ilçe yöneticilerine ilçeye Oğuz Kaan Salıcının tasarrufu ile Ahmet Dardağanın ilçe başkanlığına atandığı söylenir.. Şaka gibi.. 
Şimdi daha da vahimi Ahmet Dardağan hala il yöneticisi olup genel merkez tarafından yapılmış herhangi bir atanma yok.. İlçe yöneticilerinin bu kararı kendilerinin aldığından da haberi yok, ama ortada bir karar var.. Kararın sahibi de ortada yok..”
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
30 Bin Lira Dolu Çelik Kasayı Çaldılar
30 Bin Lira Dolu Çelik Kasayı Çaldılar
ATB’den Uludağ ve Akay’a Ziyaret
ATB’den Uludağ ve Akay’a Ziyaret