Okul Müdürü ve Muhtar Suç Örgütü Lideri Çıktı

Okul Müdürü ve Muhtar Suç Örgütü Lideri Çıktı
Advert

Aralarında okul müdürü ve muhtarın da bulunduğu 9 kişiden 2'si tutuklandı. Zanlıların yüksek faizle para verdiği, geri ödemeyenleri ölümle tehdit edip ev ve iş yerlerini zorla alarak yaklaşık 10 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri ortaya çıktı. 

Ceyhan Emniyet Müdürlüğü 3 ay önce bir silahlı suç örgütü olduğu ve vatandaşların tapularına zorla el koyup tehdit ettiği bilgisine ulaştı. Polis savcılıktan aldığı izinle teknik ve fiziki takip başlattı.

Yapılan çalışma sonucunda aralarında mahalle muhtarı N.G., okul müdürü C.B. ile kuyumcu, fırıncı ve galericilerin de olduğu 9 kişinin "teşekkül halinde silahlı örgüt kurarak yağma, tefecilik ve tehdit" suçunu işlediği tespit edildi. 29 Kasım günü şafak vakti yaklaşık 150 polis, özel harekatın da katılımıyla belirlenen evlere operasyon düzenledi. Aralarında okul müdürü ve muhtarın da bulunduğu 9 kişi gözaltına alınarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 2 ruhsatsız tüfek, 5 pos cihazı, başkasına ait 47 tapu kayıtları, 15 çek senet, çok sayıda kredi kartı ve satış belgesi, 9 cep telefonu ele geçirildi. Zanlıların vatandaşlara yüksek faizle para verdiği, ödemeyen vatandaşları ölümle tehdit edip ev, iş yeri ve arsa tapularını aldıkları ileri sürüldü. Zanlıların bu yöntemle 47 iş yeri, ev ve arsa tapusuna el koyduğu 30 kişiyi mağdur ettiği ve bu yolla yaklaşık 10 milyon lira haksız kazanç sağladıkları iddia edildi. 

9 zanlıdan 1'i emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Geriye kalan 8 zanlı ise "teşekkül halinde silahlı örgüt kurarak yağma, tefecilik ve tehdit" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Zanlılardan A.K. ve H.A. tutuklanırken, okul müdürü ve muhtarın da aralarında bulunduğu 6 kişi adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
30 Bin Lira Dolu Çelik Kasayı Çaldılar
30 Bin Lira Dolu Çelik Kasayı Çaldılar
ATB’den Uludağ ve Akay’a Ziyaret
ATB’den Uludağ ve Akay’a Ziyaret