Avcı “Engelli Nüfus Yük Değil Gurur Veren Yıldızlardır

Avcı “Engelli Nüfus Yük Değil Gurur Veren Yıldızlardır
Advert

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, zihinsel veya bedensel sorunu olan istisnasız herkesin ülkenin tüm imkânlarından yararlanma hakları bulunduğunu belirtti. 

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ…

Bünyamin Avcı, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, söz konusu kitleye yönelik yapılması gereken her şeyin Devletin asli görevleri arasında olduğunu ifade eden ederken, diğer taraftan toplumun da zihinsel ve bedensel engeli olan vatandaşlara karşı insani ve vicdani sorumlulukları bulunduğunu kaydetti.

“DEVLETE, MİLLETE YÜK DEĞİLLERDİR”

Avcı, şunları söyledi:

“Son yıllarda engelli bireylere yönelik farkındalığın artmasında ve bu kesimin ihtiyaçlarını dikkate alan çalışmalarda ilerlemeler kaydedilmiş ise de, bunu yeterli görmemiz mümkün değildir. Hâlen devlet ve toplum olarak yapmamız gereken çok şeyin olduğu bir gerçektir. Engelli vatandaşlarımız devletimizin, milletimizin üzerinde yük değildir. Aksine, onlar, pek çok alanda nice başarılarıyla hepimize ilham ve gurur veren yıldızlardır. Ampute Milli Takımımızın geçtiğimiz günlerde Dünya Kupası'nda ikinci olması bu duruma en güzel örneklerden sadece biridir.”

“İNSANİ VE HUKUKİ SORUMLULUK”

Avcı “Çalışma hayatından, sağlık hizmetlerine, eğitimden, ulaşıma kadar her sahada, içimizdeki yıldızlara insanca bir hayat sunmak, insani ve hukuki sorumluluktur. Başta Adana Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm yerel yönetimlerimizin bu sorumluluğu hisseden proje ve çalışmaları takdire şayandır. Yerel yönetimlerin ve devletin bu konuda daha çok yapacakları olduğu açıktır.” diye konuştu. 

“UMUTLARI BOŞA ÇIKMAYACAKTIR”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de ifade ettikleri gibi ‘Milliyetçi Hareket Partisi var olduğu müddetçe engelli kardeşlerimiz hiçbir zaman sahipsiz kalmayacak, yalnız olmayacak, umutları boşa çıkmayacaktır.’ Bu duygu ve düşüncelerle; Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal bilincin daha çok artmasına vesile olmasını diliyor, engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk dolu bir ömür niyaz ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Akkuyu’da Çatlaklar Oluştu” İddiası...
“Akkuyu’da Çatlaklar Oluştu” İddiası...
Pozantılı Muhtarlar Adana Valiliğinde
Pozantılı Muhtarlar Adana Valiliğinde