Sarıçam Kent Konseyi “Kadına Şiddetin Her Türlüsüne Hayır”

Sarıçam Kent Konseyi “Kadına Şiddetin Her Türlüsüne Hayır”
Advert
 

Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle  “Kadına Şiddete Hayır" toplantısı düzenledi.

Sarıçam Kent Konseyi binasında düzenlenen toplantıya, Kadın Meclisi Başkanı Nurlu Erkan, Halk Sağlığı uzmanları Gülten Nur ve Aybüke Yılmaz, Şiddet Gören Kadınlara Destek Merkezinde görevli (ŞÖNİM) Ezgi AltunElif Bozdoğanoğlu, Sarıçam Belediyesi Basın yayın Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik ve çok sayıda davetli kadın katıldı.

Toplantıya Sarıçam Belediyesi’nin yanı sıra Halk Sağlığı Merkezi, Adana Kadın Dayanışma Merkezi ve Sığınma Evi (AKDAM) ile Şiddet Gören Kadınlara Destek Merkezi (ŞÖNİM) de kadınlara bilgilendirme eğitimi verdiler.

Toplantıda konuşan Sarıçam Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurlu Erkan, "Bizler kadınlar olarak tüm yüreğimizle 'Kadına şiddete hayır' diyoruzBugün dünyada kadın ve kız çocuklarına yönelik giderek artan cinsiyete dayalı şiddetin son bulması için farkındalık ve duyarlılık oluşturmak amacıyla böyle bir toplantıyı düzenledik. Bu konuda, kadınların eğitilmesi önem taşımaktadır. Kadınlar şiddete uğradıktan sonra nerelere müracaat edecekleri ve haklarının neler olduğunu iyi bilmeleri gerekmektedir. Kadına şiddette ana unsur genelde erkektir. Erkeğin de bu konuda ayrıca eğitilip, bilinçlendirilmesi gerekmektedir.Bizlere bu imkânı sağlayan Sarıçam Belediye Başkanımız Bilal Uludağ’a teşekkür ediyoruz " dedi.

Daha sonra konuşan Halk Sağlığı UzmanlarıGülten Nur ve Aybüke Yılmaz katılımcılara, “Şiddet gören kadın ve çocuklarında oluşan sağlık problemleri” hakkında bilgi verirken, şiddetin gelecek nesiller için ne kadar tehlikeli olduğunu dile getirdiler. ŞÖNİM görevlileri Ezgi Altun ve Elif Bozdoğanoğlu ise merkezin işlevlerini ve şiddete maruz kalan kadınlar için yapılan yardım ve hizmetleri anlattılar. AKDAM ‘dan katılan Av. Muhal İkikardeşşiddete uğrayan kadınların kendileri ve aileleri için yasal hakların ve kendilerini nasıl koruyabilecekleri konusunu dile getirdiler.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
30 Bin Lira Dolu Çelik Kasayı Çaldılar
30 Bin Lira Dolu Çelik Kasayı Çaldılar
ATB’den Uludağ ve Akay’a Ziyaret
ATB’den Uludağ ve Akay’a Ziyaret