CHP-İYİ Parti İttifakında HDP Kilidi...

CHP-İYİ Parti İttifakında HDP Kilidi...
Advert
CHP ile İYİ Parti arasındaki yerel seçimlere yönelik işbirliğine yönelik teknik görüşmeler tamamlandı. CHP'li Bülent Tezcan'ın hazırladığı iki klasörlük rapor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na iletildi.. 
CHP'li Tezcan'ın, Kılıçdaroğlu'na sunduğu raporunda 81 ile yönelik analiz ile, işbirliği yapılabilecek 51 il ile ilgili kapsamlı analizler yer aldı.. Raporda işbirliği içindeki bir partinin aday gösterdiği yerde, diğer partinin aday göstermemesi gerektiği vurgulandı..
Kılıçdaroğlu raporu İYİ Parti lideri Meral Akşener ile de görüşecek..
İTTİFAKTA ADANA BİLMECESİ...
Ancak ittifak yapılacak iller arasında gösterilen Adana’da hem Hüseyin Sözlü hem de HDP’nin CHP’yi destek verme ihtimali ciddi sıkıntı doğuracak gibi görünüyor..
Çünkü büyük çoğunluğu MHP’den kopan bu oyların, MHP’nin Büyükşehir adayı Hüseyin Sözlü’ye tekrar kayma eğiliminde.. Bu nedenle Adana’da İYİ Parti seçmeni CHP’yi adres olarak tercih etmezken; bu ittifakın gerçekleşmesi halinde olası CHP-HDP ittifakı da bir başka sıkıntının çekim merkezini oluşturacak.. 
Zira İYİ Parti seçmeni Adana’da HDP’nin destekleyeceği CHP adayına oy vermekten kaçınırken, aynı tepkiyi HDP tabanının da göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.. 
Bu nedenle, CHP-İYİ Parti-HDP üçlüsünün Adana’daki tavrı yerel seçimin sonucunu derinden etkileyecek görüntüsü veriyor..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Akkuyu’da Çatlaklar Oluştu” İddiası...
“Akkuyu’da Çatlaklar Oluştu” İddiası...