AK Parti Adana’da 7 İlçe İstiyor

AK Parti Adana’da 7 İlçe İstiyor
Advert
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki görüşmeleri ile ilgili konuştu. "Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" diyen Usta, MHP olarak Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AKP'nin 2 belediye verdiği de söyledi. Cumhur İttifakı’nda ilçe paylaşım sıkıntı Adana için de söz konusu. 
AKP ve MHP arasında devam eden Cumhur İttifakı görüşmelerinde AKP’nin MHP’ye 2 ilçe önermesi, MHP’nin de İlkadım ilçesi dahil en az 7 ilçe istemesi görüşmeleri tıkadı. MHP’nin önemli isimlerinden Samsun Milletvekili Erhan Usta, konuyla ilgili açıklama yaptı. Cumhur İttifakı konusunda görüşlerini anlatan Usta, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde söylediği, “Jest ile rest arasında sadece bir harf var” sözünü hatırlatarak, ittifakın MHP için Samsun’da “olmazsa olmaz” olmadığını vurguladı.
Öte yandan Adana’da da AK Parti’nin istediği ilçe sayısının 7’yi bulduğu, görüşmelerin bu yüzden şimdilik kaydıyla sonuçlanmadığı ileri sürülüyor. AK Parti’nin istediği ilçeler arasında Karataş ilk sırada. 
Seyhan, Yüreğir, Ceyhan, Aladağ ve Tufanbeyli AK Parti’ye kesin olarak bırakılan ilçeler. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı Tatar Adana’da...
KKTC Başbakanı Tatar Adana’da...
Ceyhan’da Park ve Bahçeler Temizleniyor
Ceyhan’da Park ve Bahçeler Temizleniyor