Adana’da 3 İlçe Adayı Kesinleşti

Adana’da 3 İlçe Adayı Kesinleşti
Advert
Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün yapılacak PM toplantısının ardından Adana’da Ceyhan’ın da aralarında bulunduğu 3 ilçe belediye başkanının ismi açıklanacak. Merakla beklenen Seyhan Belediye Başkan Adayı yarın açıklanacak isimler içerisinde yok. 

Ceyhan, Yumurtalık ve Pozantı belediye başkan adaylarının ismi saat 15.00 sıralarında açıklanacak. Ceyhan’da önseçimden çıkan Kadir Aydar, Pozantı’da Şenol Eroğlu, Yumurtalık’ta ise Erdinç Altıok kesinleşti. 

Seyhan ve Yüreğir ile Karataş’ın adaylarının ise bir sonraki toplantıya kalacağı belirtildi. 

Genel merkezler düzeyinde yapılan görüşmeler sonrası CHP ile İYİ Parti’nin vardığı mutabakat sonrası Adana’da 6 ilçede de İYİ Parti’nin aday belirleyeceği bildirildi. Alınan bilgiye göre CHP’nin İYİ Parti’ye bıraktığı belirtilen ilçelerin Kozan, Sarıçam, Aladağ, Saimbeyli, Feke ve Karaisalı olduğu vurgulanıyor.

BURSA VE MERSİN DE AÇIKLANACAK

Kılıçdaroğlu'nun başkanlık edeceği Parti Meclisi toplantısında, gözler Bursa ve Mersin adaylarında olacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi için, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in adaylığı artık kesinleşti. Mersin adayına ise MYK toplantısında karar verilecek. Eski milletvekilleri Serdal Kuyucuoğlu ve Vahap Seçer ile Selçuk Dereli isimlerinden birinin aday yapılması bekleniyor. CHP kaynakları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile İstanbul ilçe belediyelerinin, Ocak ortasında yapılması planlanan Parti Meclisi toplantısına bırakılacağını kaydetti.

AHMET AKIN'IN ADAYLIĞI RESMEN GERİ ÇEKİLECEK

CHP ile İYİ Parti arasındaki işbirliği süreci ise olumlu ilerliyor. 21 büyükşehir belediyesine, 18 il belediyesi daha eklendi. Birkaç il ve henüz uzlaşmaya varılamayan üç ilçedeki anlaşmazlık aşılmaya çalışılıyor. CHP Parti Meclisi toplantısında, işbirliği kapsamında İYİ Parti adayının desteklenmesi kararlaştırılan Balıkesir için de yeni bir karar alınacak. Daha önce ismi açıklanan Ahmet Akın'ın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı resmen geri çekilecek. Toplantıda bu karar için de ayrıca bir oylama yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu