Ceyhan’da Sel Felaketi: Nehir Taşabilir.!

Ceyhan’da Sel Felaketi: Nehir Taşabilir.!
Advert
Ceyhan İlçesi’nde şiddetli yağmur sonucu Ceyhan Nehri'nin su seviyesinin yükseldi, taşkın tehlikesi başgösterdi. 
 
Bu arada şiddetli yağış nedeniyle çadırlarda mahsur kalan Suriyeli sığınmacılara Ceyhan Belediyesi sahip çıktı. Bu arada birçok mahalle sular altında kaldı. 
 
Adana-Ceyhan D-400 karayolu üzerinde Belediye Evleri Mahallesi'ndeki Ceyhan Nehri kıyısında çadırda kalan Suriyeli tarım işçileri, şiddetli yağış sonucu nehir sularının yükselmesi nedeniyle mağdur oldu. Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak’ın talimatı ile harekete geçen zabıta ekipleri, polis eşliğinde olay yerine giderek aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 10 Suriyeli aileyi kapalı spor salonuna taşıdı.
 
Tarım Elçileri ve İşçileri Derneği Başkanı Gülçin Hanter, “Aralarında tarım işçilerinin bulunduğu ve yaklaşık 60 kişinin mağdur olduğu haberini aldım. Zabıta karakoluna giderek Ceyhan Nehri'nin sularının yükseldiğini ve Suriyelilerin çadırlarının tehlikede olduğunu bildirdim. Başkanımız Ali Alper Boydak'ın talimatı ile kapalı spor salonunda kalacaklar, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
 
Polis ve bekçilerin gözetiminde Zabıta ekipleri Suriye’li sığınmacıların bebeklerini kucağında taşıyarak kapalı spor salonuna yerleşmelerine yardım etti.
 
Ayrıca Ceyhan’ın Altgöz mahallesi Mercin Deresi’nin yükselmesi sonucu bazı ev ve caddeler sular altında kaldı. Aralıksız olarak yağan yağmurlarla Mercin suyu taşarak bazı bölgelerde sel felaketi oluşturdu. Sabah saatlerinde iki ev tahliye edilirken, vatandaşlar yetkililerin ilgisini bekliyor.
 
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
”AKP, AK Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi”
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu
Kaşıkçı’nın Nişanlısı BM’de Konuştu