Selahattin Adil Paşa, Çukurova Kitap Fuarında

Selahattin Adil Paşa, Çukurova Kitap Fuarında
Advert
 

Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın unutulmaya yüz tutmuş kahramanlarını yeni nesile tanıtmak, büyük bedeller ödenerek, kan ve gözyaşıyla, unutulmaz acılarla kazanılmış olan zaferin önemini bir kez daha ortaya koyabilmek için yeni bir kitap daha okurlarıyla buluşuyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Dr. Murat Kütükçü’nün kaleme aldığı ve 1. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile sonrasında önemli görevler üstlenen Selahattin Adil Paşa’nın hayatını konu alan kitap, 12. Çukurova Kitap Fuarı’nda, Altın Koza standında okuyucuların beğenisine sunuldu.

Selahattin Adip Paşa adlı kitapla ilgili bilgi veren Yazar Dr. Murat Kütükçü, “Mevcudiyeti, gidişatı etkilemesine rağmen, tarihimizde çok fazla ön plana çıkmamış, çok kişi tarafından bilinmeyen, unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş kahramanlardan Selahattin Adil’in biyografisini sunmak, kendisini bir kez daha anmak ve bunları yaparken tarihe ışık tutmak madsadıyla bu çalışma gerçekleştirilmiştir” dedi.

Dr.Murat Kütükçü, 8 Ocak 2019 Salı günü saat 13.00’de ve 12 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 15.30’da imza günü yapılacağını, kitabın tüm gelirlerinin de Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağını dile getirdi.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş’tan Rektör Kibar’a Ziyaret
Vali Demirtaş’tan Rektör Kibar’a Ziyaret
”Didem Arslan’ı Binali Bey İstemedi”
”Didem Arslan’ı Binali Bey İstemedi”