Erkan Koleji̇ Bursluluğuna Büyük İlgi...

Erkan Koleji̇ Bursluluğuna Büyük İlgi...
Advert

Erkan bursluluğunda çifte kazanç 

Öğrenciler sınavda veliler konferansta 

Adana'da eğitimin yükselen markalarından biri olan Erkan Koleji’nin bursluluk sınavı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine beklenenin üzerinde yoğun katılımla gerçekleşti. Öğrencilerin bursluluk için sınavda ter döktüğü saatlerde velilere çeşitli konularda konferans verilerek eğitimde çifte kazanç sağlandı. 

Çukurova Üniversitesi arkasında yeni stadyum yakınlarındaki Erkan Koleji Kampüsü’nde gerçekleşen 4 ve 8’inci sınıflarda okuyan öğrencilere yönelik bursluluk sınavına 5 bin 200 başvuru oldu. Hafta sonu soğuk ve yağmurlu havaya rağmen sınava katılım da başvurular gibi yoğun oldu. Yoğun ilgi nedeniyle 2 günde 4 oturumda gerçekleşen sınav için Çukurova Üniversitesi’nden ve İller Bankası kavşağından kampüse servis konuldu, ulaşım kolaylığı sağlandı. Adana’da yaklaşık 20 dönüm alanda kurulu Erkan Koleji kampüsüne bursluluk için çocuklarını getiren velilerin park ettikleri araçlar, okul giriş kapısından itibaren ana yolda her iki yönde uzun araç konvoyu oluşturduSınava giren öğrenciler Erkanlı olmak sınavda ter dökerken, velilere yönelik konferans programlarıyla eğitim yolunda çifte kazancın kapısı da açıldı. Tiyatro Salonu’ndakikonferanslarda, ders çalışma yöntemleri, öğrencinin başarısında anne-babaların rolü, sınav kaygısı konularında Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. Sabri Yurdakul, Psikolog Yaprak Yurdakul ve Uzman Klinik Psikolog Fulya Özbilen, velileri bilgilendirdiler, katılımcıların sorularını da cevaplandırdılar. Kampüsü gezen velilere açık büfe ikramlarda bulunulurken, olası sağlık sorunlarına karşı sağlık görevlileri ve ambulans da hazır bekletildi. 

Sınavda elde edilecek başarılara göre öğrencilere başarı bursu verileceğini hatırlatan Erkan Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Nazmiye Çabuk, geleceği güvenle emanet edecekleri bireyler yetiştirme hedefiyle eğitim verdiklerini vurguladı. Öğrencileri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda, ayakları yere sağlam basan, vatanını seven, büyüklerine saygılı, yüksek özgüvene sahip, bilgiyle donatılan, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle destekleyerek geleceğe hazırladıklarını kaydeden Çabuk, “Her yıl bursluluk sınavlarına başvuruların artarak devam etmesi ve Erkan Koleji’nin tercih edilmesinin temelinde yatan sebepler de verdiğimiz kaliteli eğitimdir. Okulumuzu tercih eden tüm velilerimize ve aday öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Önümüzdeki günlerde sonuçları açıklanacak olan bursluluk sınavlarında başarı gösteren öğrencilere çeşitli oranlarda başarı bursu verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı Tatar Adana’da...
KKTC Başbakanı Tatar Adana’da...
Ceyhan’da Park ve Bahçeler Temizleniyor
Ceyhan’da Park ve Bahçeler Temizleniyor