Gülnar: 2019’da Sorunlar Çözüm Bulmalı

Gülnar: 2019’da Sorunlar Çözüm Bulmalı
Advert
 

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, 2019 yılının ülkemize, milletimize, çalışma hayatına barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu. Gülnar, “Yeni yıla herkes gibi Türk-İş topluluğu olarak büyük bir umutla girdik, yeni yılın tüm şube başkanlarımıza, ailelerine ve alın teri ile emiğinin karşılığını almaya çalışan tüm işçi sınıfına hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Her ayın ilk haftası gerçekleştirilen Türk-İş’e bağlı Sendika Başkanlarının katılımı ile yapılan Başkan Kurulu Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’ın başkanlığında gerçekleşti. Yeni yılla birlikte özel sektör başta olmak üzere, kamuda örgütlenmenin önünün açılmasını beklediklerini ifade eden. Edip Gülnar, “Çalışma hayatında sosyal adaletin sağlanması, iş güvenliği, iş kazalarının önlenmesi ve alın teri ile çalışan işçimizin var olan kazanımlarının daha da iyileştirilmesi adına, birçok kez dile getirdiğiz örgütlenmenin önünün açılmasını istiyoruz. Sendikal örgütlenmenin önünün açılmasıyla birlikte kazanan devletimiz olacaktır” diye konuştu. 

TİS GÖRÜŞMELERİ İÇİN HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

2019-2021 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin önümüzdeki Mart ayı içinde başlanacağını hatırlatan türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Türk-İş konfederasyonu olarak ilgili kurullarımız hazırlıklarını yapıyorlar. En kısa sürede Koordinasyon Kurulu oluşturulacak. Bu kurul yaptığı çalışma ile istenecek ücreti belirleyecek. Genel anlamda baktığımızda bu yıl 150 bin dolayında kamu çalışanı için masaya oturacağız” şeklinde konuştu. Toplantının sonunda Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, ile Türk-İş’e Şube Başkanları yeni yıl pastasını  hep birlikte kestiler. 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Uyuşturucu Operasyonunda 25 Tutuklama!
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..
Kamu Müteahhitlerinde Küreksiz Sevinci..