Adana’da İkinci Kez Kayyum Talebi...

Adana’da İkinci Kez Kayyum Talebi...
Advert
İYİ Parti Adana il teşkilatında parti tüzüğüne uyulmayarak münfesih duruma düşülmesi sebebiyle yaşanan gerginlik devam ederken, İyi Partili Üyeler, İl Başkanlığı yönetimine kayyum atanması talebiyle mahkemede ikinci kez ayrı bir dava açtılar. Dava dilekçesinde diğer üyeler adına Turgut Alemdar ismi yer aldı.
2 Ekim 2018 tarihinde “Geçici il yönetimi” olarak atanan İYİ PARTİ İl Başkanlığınin, parti tüzüğü 26. Maddesine göre “İlçelerde 30 gün, illerde 45 gün içerisinde kongre yapılır” hükmüne uymadığı için münfesih (Hukuken kendiliğinden fesih olma hali) duruma düştüğü ileri sürüldü. 
Gerekçe olarak Siyasi Partiler Kanunu 19. Maddesi, Parti tüzüğünün 26. Maddesinin hüküm altına aldığı yapılması gereken kongrenin yapılmaması gösterildi. 
Bu hukuksuzluğun giderilmesini isteyen İYİ PARTİ üyeleri, Adana 5. Sulh Hukuk Mahkemesinde açtıkları dava ile yetinmeyerek ayrıca Adana 7. Sulh Ceza Mahkemesinde de dava açtılar.
Açılan dava gerekçesinde, “Münfesih duruma düşen İYİ Parti Adana İl Başkanlığının ittifak görüşmeleri başta olmak üzere Belediye Başkan adayları ve Belediye Meclis Üyesi adaylarının belirlenmesinde aldıkları
kararlar hukuken geçersizdir” görüşünü dile getirdiler. Hukuksuzluğa isyan eden ve bir an önce bu garabet uygulamaya son verilmesini isteyen İyi Partili Üyeler, Mahkemeden, İYİ Parti Adana İl Başkanlığı’na Kayyum atanmasını talep ettiler.
ATANMASI İSTENEN PARTİ ÜYESİ KAYYUM HEYETİNDEKİ İSİMLER 
Gülşah Boğa Taşöz, Bahri Bahadır ve Abdullah Kepir.  Dava dilekçesinde kayyum heyetinde yer alması istenen yedek üyeler ise Celil Çukurova ve Ali Ateş olarak bildirildi.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş’tan Rektör Kibar’a Ziyaret
Vali Demirtaş’tan Rektör Kibar’a Ziyaret
”Didem Arslan’ı Binali Bey İstemedi”
”Didem Arslan’ı Binali Bey İstemedi”