Uğur Polat, Ağabeyi ve Yengesinin (!) Kurbanı mı.?

Uğur Polat, Ağabeyi ve Yengesinin (!) Kurbanı mı.?
Advert
Jokey Uğur Polat hakkında çıkan haber ve iddia gerçeği ne derece yansıtıyor.?
Uğur Polat’ın 20 yıl hapsiyle sonuçlanan davaya yürüyen süreçte tek kusurlu olan ünlü jokey miydi.?
N.P. adındaki yengesi Polat’ın eski sevgilisi miydi ve terkedildiği için inat uğruna mı ağabeyi ile evlenmişti.?
Uğur Polat bu uygunsuz evlilik yüzünden psikolojik açıdan zor günler geçirmiş miydi.?
Polat’ın ağabeyi tefecilerden sık sık borç alır mıydı, bu borçlar ünlü jokeyden mi tahsil edilirdi.?
Şimdiye kadar hiçbir medya organında sorulma ihtiyacı hissedilmeyen bu sorulardan sonra ilgili haberin içeriğine hep birlikte göz atalım: 
24 yaşında olduğu öğrenilen N. P.  ile ünlü jokey 28 yaşındaki Uğur Polat bir süre sevgili oldu ardından ayrıldı. N.P.  daha sonra Uğur Polat’ın ağabeyi N.P. ile evlendi. 2016 da yaşanan olayda N.P. İstanbul’a gezmeye geldi. Polat N.P.’yi aradı ve evine davet etti. N.P. önce reddetti daha sonra daveti kabul etti.
İddiaya göre Polat'ın arkadaşları 27 yaşındaki Sercan Ç. ve 26 yaşındaki Tacettin G. maskeli olarak N.P.'nin ağzını kapatıp elini ve ayaklarını yatağa bağladı. Ardından Uğur Polat N.P.'ye cinsel saldırıda bulundu.  N.P. bir fırsatını bulup kaçtı ve polise ihbarda bulundu.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı, savcılık Adli Tıp Kurumu'ndan rapor aldı. Raporda, N.P.'nin el ve ayak bileklerinde halkalı ekimozları tespit edildi, alınan sürüntü örneklerinde Polat'ın DNA profiliyle örtüştüğü ifade edildi. Savcılık, şüpheliler U.P., Sercan Ç. ve Tacettin G. hakkında dava açtı.
20 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Uğur Polat savcılıktaki ifadesinde rızasıyla ilişkiye girdiklerini iddia etti, diğer şüpheliler ise suçlamaları reddetti. N.P.  yargılama sürecinde şikâyetinden vazgeçti. Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında Uğur Polat "Nitelikli Cinsel Saldırı" ve "Kişiyi Hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından toplam 20 yıl hapis cezasına çarptırılarak, tutuklanmasına karar verildi. Diğer iki sanık da "Nitelikli cinsel saldırı suçuna yardım" ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından toplam 10 yıl hapis cezası verilmesine hükmetti.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki