Lions Kulüplerinden Çocuklar İçin Vefa Projesi...

Lions Kulüplerinden Çocuklar İçin Vefa Projesi...
Advert

 

Adana’da geçen ay yaşamını yitiren Lions Kulüpleri Genel Yönetmeni Berna Ateşoğlu’nun sağlığında özel bakıma muhtaç çocuklar için hazırlayıp son aşamasına getirdiği özel sınıflar projesi Adana ve Ankara’da bu hafta uygulanmaya başlanacak.

‘İyiliğe kanat açıyoruz’ diyerek; insana dokunan hedefleri “Kadınım, bireyim, özgürüm”,  “Unutulmuş çocuklar haydi hayata”,  “Diyabet ve sağlık odası” projelerinin öncüsü olan gösterdiği hedeflerin ilki olan " Unutulmuş Çocuklar Haydi Hayata" projesi, normal okullarda açılacak özel sınıflarda özürlü öğrencilerin eğitim görmesine olanak sağlayacak.
Lions’tan yapılan açıklamada, projenin Adana Ceyhan ve Yüreğir, Ankara Angora , Çayyolu ve Hisar Lions Kulüpleri tarafından gerçekleştirildiği ve pazartesi günü Adana  Gazipaşa İlkokulu’nda 5 adet  Özel Eğitim Alt Sınıflarının tam donanımlı olarak öğrenime açılacağı bildirildi.
Öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerin kullanımına uygun   masa, sandalyeleri, dolap, kitaplıklar ve zeka gelişimlerini destekleyici oyun malzemelerinin özel olarak tasarlandığı belirtildi

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki