Tabandan CHP’ye Çulhaoğlu Manifestosu.!

 Tabandan CHP’ye Çulhaoğlu Manifestosu.!
Advert
İYİ Parti Adana Kurucular Kurulu, CHP’ye Metanet Çulhaoğlu manifestosu verdi.. 
 
TAM METNİ: 

“31 Mart Mahalli İdareler seçiminde İYİ PARTİ ve CHP işbirliği yaparak MİLLET İTTİFAKI’nı oluşturmuşlardır. 

Bilindiği gibi İYİ PARTİ mensupları olarak Adana’da 15 ilçenin 6 sında İYİ PARTİ kendi adayları ile, 2’sinde ise ayrı ayrı aday çıkararak ve diğer ilçelerde ve Büyükşehir Belediye Başkanlığında CHP’nin Adaylarını destekleyeceğiz.

Ancak İYİ PARTİ Adana İl Başkanlığımız ve Milletvekillerimiz İYİ PARTİ’nin İlçe Başkan Adaylıklarını belirlerken ne İlçe Yönetimlerinin olurunu almışlar ne de o İlçemizin demografik yapısına uygun aday bulmuşlardır.Pozantı Belediye Başkan Adayımız hala belirlenemediği  gibi, Sarıçam, Kozan, Yumurtalık , Aladağ, Feke Adayları belirlenirken Yönetim Kurullarına danışılmadığı gibi Milletvekilimiz Sayın İsmail KONCUK Bey Belediye Başkan Adaylarını ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarının belirlenmesinde hiçbir dahlinin olmadığını ve de bundan sonraki süreçte de karışmayacağını sosyal medyadan ilan etmiştir. Bu 5 İlçemizde birden fazla aday adayı olmasına rağmen içlerinden biri aday yapılmamış ve  maalesef İYİ PARTİ’li olmayan adaylar ilan edilmiştir. Bu adayların belirlenmesinde kim etkili oldu merak konusudur. 

Görünen odur ki Babalarının soy adından yani .....OĞLU olma özelliğinden başka özellikleri olmayanlar İYİ PARTİ Adana İl Teşkilatlarını dizayn etmeye çalışmaktadırlar. Bu da İYİ PARTİ Adana Tabanında infiale sebebiyet vermektedir. Taban desteğini alamayan bir Belediye Başkan Adayı seçimlerde nasıl bir başarı elde edebilir.

Aynı oyun bu defa Belediye Meclis Üyesi adaylarının CHP Listelerinden aday olacak İYİ PARTİ’li Belediye Meclis Üyesi adayları üzerinden oynanmaktadır. İYİ PARTİ tabanında hiçbir karşılığı olmayan bir Milletvekilinin Öğretmen Arkadaşı, Bir Milletvekilinin Kivresi, Meslektaşı, Muhasebecisi v.b yakınları, İl Başkanının Şoförü, Danışmanı, Akrabası, Arkadaşı v.b. yakınları, İstifa eden İlçe Başkanının ve Divan Üyelerinin ya Belediye Başkan Yardımcılığı ya da seçilebilecek sıradan Belediye Meclis Üyeliği sözü aldıkları, diğer aday adayı arkadaşlara da biz CHP Listelerinden seçime giriyoruz dolayısı ile pek müdahale edemedik diyerek konuyu savuşturacakları tabanda konuşulmaktadır

İYİ PARTİ kurulduğundan bu tarafa koşturan, maddi-manevi her türlü desteği veren 

Cesur Yürekli İYİ PARTİ’liler olarak bu duruma isyan ediyoruz.

Yukarıda yazdığımız olumsuzluklar belirttiğimiz çekinceler kesinleştiği takdirde MİLLET İTTİFAKI’na desteğimizi gözden geçireceğimizi, ayrıca bu durumun ittifak ortağımız CHP yetkilileri tarafından bilinip değerlendirilmesini özellikle bildiririz.

ADANA İYİ PARTİ KURUCULARI”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı Tatar Adana’da...
KKTC Başbakanı Tatar Adana’da...
Ceyhan’da Park ve Bahçeler Temizleniyor
Ceyhan’da Park ve Bahçeler Temizleniyor