Gerçekte Alkollü müydü, Alkolsüz mü.!

Gerçekte Alkollü müydü, Alkolsüz mü.!
Advert
Cinayet gibi trafik kazasında, Mercedes marka otomobiliyle 1'i kız çocuğu, diğeri üniversite öğrencisi 2 kişinin ölümüne aynı aileden de 4 kişinin yaralanmasına neden olduğu ileri sürülen Muhammet Aslan’ın gecikmeli yakalanma öyküsünde bir çapanoğlu mu var!
Türkmenbaşı Bulvarı'nda 4 Şubat akşamı meydana gelen sözde kazada, Çukurova Üniversitesi Gıda Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Aslanlar Traktör’ün sahiplerinin oğlu Muhammet Aslan, 01 ASL 74 plakalı otomobiliyle önce yolun karşısına geçmeye çalışan önce Adil Şahpaz'a (20) çarptı.. Aslanlar Traktör’ün sahiplerinin oğlu Muhammet Aslan’ın kullandığı otomobil, daha sonra da önünde seyir halinde olan Mustafa Akgül (41) yönetimindeki 48 M 0606 plakalı otomobile vurdu.. Çarpışmanın etkisiyle Akgül'ün kullandığı otomobil hurdaya dönerken içindeki sürücü Mustafa Akgül, kızı Sena Nur, eşi Hacer Akgül, Medine Erol ve Hürü Akyokuş yaralandı, oğulları Ahmet Akgül kurtuldu. Kazadan sonra Muhammet Aslan ise olay yerinden yaya olarak kaçtı..
Polis,  kazaya karışıp kaçan ve 2 kişinin ölümüne 4 kişinin ise yaralanmasına neden olan sürücünün bulanması için çalışma başlattı.. Çalışmalar sonucunda Muhammet Aslan kazadan 96 saat sonra yakalanarak gözaltına alındı.. 
Zanlı emniyete getirilerek sorguya alınırken, ilk ifadesinde korktuğu için kaçtığını, alkollü olmadığını kimseyle de yarış yapmadığını kazadan dolayı çok pişman olduğu şeklinde ifade verdi.. Bu ifadesi kendisini tutuklanmaktan kurtaramadı.. 
Ancak firarda geçen 4 günlük sürede alkolün etkisinin geçip geçmediği bilinmiyor.. Ailenin Muhammed Aslan’ı kaza sırasındaki alkolün etkisinin geçmesi amacıyla günlerce saklayıp saklamadığı sorusu yanıtını aramaya devam ediyor.. 
Çünkü ölümlü trafik kazalarında, kazaya sebebiyet veren kişinin alkollü olup olmadığı alacağı ceza noktasında büyük önem taşıyor.. Alkol yoksa taksirle adam öldürme (TCK 85. madde) uyarınca yargılanırken, sanığın alkollü olması halinde olası kast faktörünün (TCK 21. madde) devreye gireceği ve cezanın katlanacağı biliniyor.. 
Muhammet Aslan’ın 4 günlük firarının arkasında bu hesap yatıyor olabilir mi.? 
İki masum insanın hayatını yitirdiği, ikisinin de felç kaldığı bu olayın yargı aşamasında da takipçisi olacağız..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki