Soner Çetin Yüzde 70’e Koşuyor

Soner Çetin Yüzde 70’e Koşuyor
Advert
Ankethane firmasının yaptığı 31 Mart 2019 yerel seçim anketi sonuçları açıklandı. Firmanın, 8 CHP’li belediyenin bulunduğu ilçede yaptığı araştırmada, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yüzde 67,3’lük oy oranı ile en yüksek oyu aldı.

8 CHP'li belediyede yapılan, toplam 12 bin anketin yüz yüze görüşme “yaş”, “eğitim” ve “gelir” seviyeleri kotaları uygulanarak yapıldığını belirten Ankethane firması yetkilileri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in, kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 67,3’lük orana ulaştığını açıkladı.

Firmanın anket yaptığı ilçeler arasında, Çukurova’nın yanı sıra, Mezitli/Mersin, Muratpaşa/Antalya, Konak/İzmir, Yenimahalle/Ankara, Kartal/İstanbul, Beylikdüzü/İstanbul ve Maltepe/İstanbul da yer aldı.

Anket firması, incelenen 8 belediye için "rekabetin yaşandığı yerler" ifadesini kullanırken, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş ve Defne (Hatay) belediyelerini araştırma kapsamına almadıklarını, buralarda CHP'nin “rakipsiz” olduğunu belirtti. 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 yıllık görev süresi içinde çeşitli anket firmaları tarafından 6 kez ‘En Başarılı Belediye Başkanı’ seçilmişti.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”