İki Kardeşi Öldüren İki Kardeşe Ceza Yağdı

İki Kardeşi Öldüren İki Kardeşe Ceza Yağdı
Advert
Seyhan ilçesinde iki kardeşin işlettikleri kafenin önünde tabancayla öldürülmesiyle ilgili yargılanan sanıklardan birine 30 yıl 5 ay 10 gün, kardeşine de 15 yıl hapis cezası verildi.
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Mustafa ve Tufan Karaibişoğlu kardeşleri öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan Serhan Girgis (35), kardeşi Emirhan Girgis (29) ile müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.
 
Savcı, sanık Serhan Girgis'in çıkan kavgada Karaibişoğlu kardeşleri öldürdüğünü belirterek iki kez müebbet hapisle cezalandırılmasını, verilecek kararda haksız tahrik indirimi uygulanmasını da istedi. Diğer sanık Emirhan Girgis'in ise ağabeyine "ne duruyorsun sıksana, sıkmayacaksan ver ben sıkayım" diyerek Mustafa ve Tufan Karaibişoğlu'nu öldürme talimatı verdiği yönünde inandırıcı delil bulunmadığını aktaran savcı, sanığın beraatine karar verilip tahliye edilmesi talebinde bulundu.
Mahkeme, Serhan Girgis'e 30 yıl 5 ay 10 gün, kardeşi Emirhan Girgis'e ise iki kişinin öldürülmesine yardımcı olmak suçundan 15 yıl hapis cezası verdi.
Mustafa ve Tufan Karaibişoğlu kardeşler, Seyhan ilçesinde 4 Aralık 2017'de bir kişinin ateş açması sonucu yaralanmış, kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetmişti. Olay yerinden otomobille kaçan şüpheli Serhan Girgis cinayet zanlısı olarak yakalanmış, kardeşi Emirhan Girgis ise bir süre sonra gözaltına alınıp tutuklanmıştı 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”