Adana’da da Veliler Uyarılıyor

Adana’da da Veliler Uyarılıyor
Advert
Momo nedir, Momo tehlikesi nedir sorularının cevabı, sosyal medya platformlarında en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Momo tehlikesi ağırlıklı olarak sosyal haberleşme ağı Whatsapp üzerinden yayılıyor. 
Peki; Momo hangi ülkede çıktı. Momo görselinin anlamı nedir? İlk anda Mavi Balina korkusunu akıllara getiren Momo ile ilgili detaylara göz atalım. 
MOMO NEDİR?
Momo Whatsapp üzerinden yayılan oyun, şiddet içerikli ve intihara sevk edici söylemleri ile gençlerin ve çocukların önündeki yeni tehlike. 
Ancak sadece Whatsapp değil, YouTube’daki birçok çocuk programı ve çizgi filmler arasına da kısa süreli Momo tanıtımının serpiştirildiği vurgulanıyor. 
Ailelerin çocuklarını bilgisayar, akıllı telefon, akıllı televizyon ve tabletlerden bir süreliğine uzak tutması ilk akla gelecek önlem. 
Çünkü tıpkı Mavi Balina gibi tuzağına düşürdüğü gençlerin psikolojisini bozup onları intihara kadar sürükleyebiliyor.
Konu ile ilgili, Meksika ve İspanya polis teşkilatlarından vatandaşlarına bu uygulamaya girmemeleri yönünde uyarılar geldi.
ADANA’YA DA SİRAYET ETTİ
Bu arada Momo tehlikesi Türkiye’ye de sirayet etti.
Adana’daki birçok okulda çocukları riske atan bu tehlikeye yönelik gerek öğretmenler gerek öğrenci velileri bilgilendiriliyor.. 
Okul yönetimleri velilerle tehlikenin önemini paylaşıyor. 
Momo yeni Mavi Balina olur mu bilinmez, ama birçok özelliği mavi balina ile eşleşiyor. Gençleri hedef kitlesine alması, oyuna girenlerin psikolojisini alt üst etmesi ve sonunda da intiharın eşiğine getirmesi Momo’nun Mavi Balina ile benzer noktaları arasında yer alıyor.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”