Adana Metrosunu Bakanlık Devralıyor

Adana Metrosunu Bakanlık Devralıyor
Advert
Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı MHP’li Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Mart Pazar günü Adana’da metroya (hafif raylı sistem) ilişkin önemli bir müjde vereceğini açıkladı.. 
Haber portalımızın geçtiğimiz günlerde yayınladığı konuya dair haber gerçekleşiyor.. 
Hüseyin Sözlü’nün konuşmasından satırbaşları: 
Adanamızın en önemli sorunu Metro’nun yapılandırılması ve devam etmesi ile ilgili müjdesi Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından kıymetli Adanalılara verilecektir.
Göreve geldiğimden bu yana mazeretlerin arkasına sığınmadım. Oynayamayan gelin yerim dar dermiş hiç yerim dar demedim. Adana Büyükşehir’in Vilayet bazında kurucu Belediye Başkanıyım.
Sahadayım, Adana’da Cumhur İttifakı’nın çok güzel bir uyumu var, partiler birbiriyle uyumlu ve heyecanlı çalışmalarını devam ettiriyor.
Ülkemizde seçim sistemi ittifaklara yönelmiştir. Siyaset şeffaf olmalı, halka yalan söylenmez herkes ittifakını açıklamalıdır. (Zeydan Karalar’a hitaben)
1 dönemde 6 köprüden bahsediyoruz ama bunlar büyük olanlardır biz toplam 308 adet köprü yaptık. Adana’nın binlerce yıllık tarihinde 4 büyük köprü yapılmıştır, biz üstüne 6 tane yapıyoruz bu çok önemli bir rakamdır.
Devlet Bahçeli Köprüsü 3 Boğaz köprüsünden büyüktür, Adana için anıt mimarı bir eserdir. Kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz; süresi uzun olabilir ama bittiğinde herkes nasıl büyük bir iş yaptığımızı görecektir.
3.000 km su borusu döşedik, bunları hangi dönemde hangi babayiğit yapmış? Biz sahada yaptıklarımızı anlatıyoruz, daha da üzerine yapacaklarımızı anlatacağız.
Adnan Menderes sadece Adana’nın değil Dünya’nın en güzel yerlerinden biridir. Şimdi orayı zenginleştirecek yeni bir bulvar açıyoruz. Bulvarımız Fuar’a kadar uzanacak.
2014’te bir şey değişecek her şey değişecek demiştik, Evet Adana’da bir çok şey değişti ama en önemlisi huzur iklimi değişti. Adana kabuğunu kırdı, artık festivalleriyle kültür ve sanat etkinlikleriyle anılıyor.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”