Menevşe İyimser, Acı Değil...

Menevşe İyimser, Acı Değil...
Advert

Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanvekili İsmail Acı, iş aleminde huzursuzlukların devam ettiğini belirterek, “Ortalık hiç toz pembe değil, sosyal sorunlar üzmeye devam ediyor. Tüccar bu dönemde acilen tasarrufa yönelmeli, kendi öz varlıklarıyla işini çevirmeye çalışmalıdır” dedi.

Buna karşın, ATO  Yönetim kurulu başkanı Atilla Menevşe her açıklamasında bundan çok daha iyimser ekonomik tablo çizmişti  

KGF’YE ULAŞIM ZOR

Egemen Gazetesi’nin haberine göre Acı, Adana Ticaret Odası Dergisi’ndeki yazısında önemli konulara dikkat çekti. Acı, ticaret erbabının borcunu ödemek için finans kaynaklarına koşmadan önce alacaklılarıyla uzlaşma yöntemini seçmesini istedi. Acı, asgari ücretin işverene vergi yükünün istihdamı olumsuz etkilediğini hatırlatarak, “Kredi Garanti Fonu kredisinin piyasalara pozitif duygular verdiğini ancak ulaşımının zor olduğu da bir gerçektir” diye yazdı.

İŞ ALEMİNE MORAL VERDİ

Acı şunları kaydetti: “İhracatçıya her türlü öncelik verilmelidir. Hükümetin bu konuda çabası ümit vericidir. Ekonomi şurasında cumhurbaşkanımızın tüm sorun ve taleplere olumlu yaklaşması iş alemine moral vermiştir. Adana ve civarının lokomotifi tarımdır. Uzun dönemde tarımda ithalatı artırmak ülke ekonomisi ve dengeler adına tartışma konusudur. Traktör üretimindeki düşüş tarımın geleceği açısından ciddiye alınmalıdır.”

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”