ATO’dan 50 Bin Kişiye İstihdam Projesi

ATO’dan 50 Bin Kişiye İstihdam Projesi
Advert

Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla ”İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası kampanyasına Adana, 50 bin kişi istihdam hedefiyle start verdi

  “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla ”İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası kampanyasına Adana’da, 50 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.  
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SGK ve İŞKUR İl Müdürlükleri, TOBB’a bağlı, Adana, Ceyhan, Kozan ticaret odaları ve borsaları ile Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde İstihdam Seferberliği 2019” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
ATO Başkanı Atila Menevşe, toplantının açış konuşmasında, Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla ”İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası başlatıldığını hatırlattı. 
Ülke genelinde 2,5 milyon yeni istihdamın hedeflendiği seferberlik kapsamında, iş dünyasına, girişimcilere pek çoğu tarihi destekler şeklinde 8 farklı teşvik sunulduğunu belirten Menevşe, “İstihdama büyük destek sağlayacak olan bu teşvikleri çok önemsediğimizi öncelikle belirtmek isterim. Paket kapsamında yeni istihdam edilecek kişiler için 3 aylık dönemde verilecek maaş ve sigorta desteği, takip eden aylardaki prim destekleri, işverenlere tanınan asgari ücret destekleri için müteşekkiriz. Seferberlik kapsamında sağlanan bu destekler istihdam maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücümüzün arttırılması noktasında önemli bir fırsattır. Bu uygulamaların istihdama ve piyasalara olumlu yansıyacağı inancındayım. İş dünyamızın sorunlarının ele alındığı Ekonomi Şurası’nda tüm illerden istihdam sözleri verildi. İllerin verdiği istihdam sayılarıyla birlikte bizler de sizlerin sayesinde 2017 yılında 40 bin kişiyi istihdam etmiştik. Bu yılda 50 bin kişiyi istihdam edeceğimize sizlere güvenerek, sizler adına söz verdik. Hükümetimizin destekleri, başta finansmana erişim olmak üzere sorunlarımızın çözümlenmesi, iş dünyamızın da yoğun gayretleriyle Adana olarak 50 bin yeni istihdamı başarabileceğimiz inancındayım. Verimli toprakları, köklü sanayi geçmişi, kuvvetli modern altyapısı ile önemli ekonomik potansiyeli olan ilimizin istihdam seferberliği kapsamında üzerine düşen görevi yerine getireceğinden kuşkunuz olmasın” dedi. 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”