“İmamoğlu’nun Mazbatası Derhal Verilmeli”

“İmamoğlu’nun Mazbatası Derhal Verilmeli”
Advert

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Ekrem İmamoğlu'na 11 gün geçmesine rağmen mazbatasının verilmemesi hakkında görüş ve düşüncelerini paylaştı. YSK’nın daha önceki içtihatlarının tersine ve yasaya aykırı kararlar almasının seçimin meşruiyetini gereksiz şekilde tartışmaya açtığını ifade ederek, hak ettiği mazbatanın Ekrem İmamoğlu’na verilmesi çağrısı yaptı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Cumhur ittifakının ve siyasi iktidar temsilcilerinin 11 gündür üç aşamalı itiraz süreçlerinin tümünü kullandığını ifade ederek, “Siyasetin kutuplaşmayı tetikleyecek sert söylemlerine rağmen güzel ülkemiz seçime olgunlukla gitti. Ancak 11 gündür itirazlar ve karşılıklı suçlamalarla gerilim bilinçli olarak tırmandırıldı. Tamamen hukuk çerçevesinde ve sağduyulu yürütülmesi gereken sürece kolluk güçleri de dâhil edildi. Sandığa gölge düşüren kriz, gerektiği gibi yönetilemedi. Kaos tablosu en büyük zararı demokrasimize verdi” ifadelerine yer verdi.

Seçimin bittiğini ancak bilinçli olarak sürecin uzatıldığını dile getiren Baro Başkanı Av. Veli Küçük, "Geçersiz oyların tamamına yakını tekrardan sayıldı. Son duruma göre dahi aradaki farkın 14 binin üstünde olduğu görülmektedir. Ancak ilk günden itibaren bu sonucun kabul edilmeyerek yurttaş gözünde seçimleri sorunlu ve şaibeli göstermeye dönük algı çabaları Türkiye’ye hiç yakışmıyor. Sezar’ın hakkı Sezar’a verilmelidir. YSK, bu hukuk katliamına bir an evvel noktayı koymalı ve asla geçit vermemelidir. Ekrem İmamoğlu'na hak ettiği mazbatasını vermeli ve halkımıza hizmet başlamalıdır." dedi.

“BU GÖRÜNTÜ TÜRKİYE'YE HİÇ YAKIŞMIYOR”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, İstanbul’da seçmen listelerinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle seçimlerin yenilenmesini talep edilmek istendiğini bu yönde gayretleri endişe ile izlediklerini belirterek, “Cumhurbaşkanı Rusya dönüşü yaptığı açıklamada; "Ne yapalım biz bunun peşini mi bırakalım? İtirazlar devam edecek. Nihai karar mercii YSK. YSK verir kararı, isterse 1 oy olsun. Orası bu kararı verdiği zaman, 'eyvallah o zaman başım gözüm üstüne' dersin. Ama nihai merci neresi, orası” demektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sümer “Otomotiv Sektörü Kriz İçinde..”
Sümer “Otomotiv Sektörü Kriz İçinde..”
Ceyhan’da Sanat Sokağı Aydınlandı
Ceyhan’da Sanat Sokağı Aydınlandı