Yeni Genel Sekreterin Adana Raporu

Yeni Genel Sekreterin Adana Raporu
Advert
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından Genel Sekreter Yardımcılığına atanan Dr. Ergül Halisçelik’in önümüzdeki süreçte Genel Sekreterlik atamasının gerçekleşeceği konuşuluyor..
Hazine Baş kontrolörü, akademisyen Dr. Ergül Halisçelik, henüz görevine başlamadan Adana ile ilgili araştırmalarının sonucunu paylaştı.. 
MİSAM´ın internet sitesinde paylaştığı (ADANA: Bir Şehrin Haksız Rekabetle Gelen Önlenemez Düşüşü) başlıklı bilgi notunda Adana’da tarihi boyunca hüküm sürmüş 10 uygarlığın etkilerinin görüldüğünü anımsatan Dr.Halisçelik, kentte farklı etnik köken, din ve mezhepten insanların hoşgörü içinde yaşadığı bereketli topraklar olduğunu vurguladı.. 
Adana sevdalılarının ortak isteğinin her alanda yaşam kalitesinin, refahının, umut ve mutluğunun artırılması olduğunu dile getiren Dr. Halisçelik, buna karşılık kentin uygulanan yanlış ve yanlı politikalar sonucu göreceli olarak önemini kaybettiğini söyledi..
Adana’nın, Cumhuriyetin ilk yıllarından 199’lı yıllara kadar ülke ekonomisinde önemli bir yer tuttuğunu aktaran Dr. Halisçelik, kentin tarımdan sanayiye, turizmden ticarete, sanat-kültürden spora tüm alanlarda atılımlar gerçekleştirerek Türkiye´de tekrar önemli bir yer elde etmesi gerektiğini ifade etti..
İşte, Dr. Halisçelik’nin rakamsal boyuttaki tesbitleri; 
BİR ZAMANLARIN 4’üncü BÜYÜK İLİ 01.  ADANA’NIN ÖNLENEMEZ DÜŞÜŞÜ!
1980-1990’lar: Genelde: 4.
2003: Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik: 8. - 2011'de 16.
2013: İnsaniGelişmişlik:  37.
2015:  YaşamEndeksi: 61. 
2016: Göreceli Yoksulluk: En kötü
2018: Kredi Kartı Borcu: En kötü
2019+ 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sümer “Otomotiv Sektörü Kriz İçinde..”
Sümer “Otomotiv Sektörü Kriz İçinde..”
Ceyhan’da Sanat Sokağı Aydınlandı
Ceyhan’da Sanat Sokağı Aydınlandı