MHP’liler İnsan Kaçakçılığından Tutuklandı

MHP’liler İnsan Kaçakçılığından Tutuklandı
Advert

İzmir'in Karaburun İlçesinin MHP'li Başkanı Fırat Zorlu ile Karaburun Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Kara'nın insan kaçakçılığından tutuklandığı iddia edildi.

İzmir'in yerel medya kuruluşlarından Son Kale'nin haberine göre, iki isim 10 Nisan'da İzmir'in Karaburun ilçesinde gerçekleştirilen insan kaçakçılığı operasyonunda elde edilen bilgiler doğrultusunda gözaltına alındı, ardından da tutuklandı.

Siyaset gündemini ısıtacak gibi görünen iddiaya göre, Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bir grup insan kaçakçısını takibe aldı ve gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 30 düzensiz göçmen gözaltına alındı.

Habere göre, 30 kadar düzensiz göçmen yasal işlemleri yapılmak üzere Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü. Suriyeli ve Afganlar'dan oluşan kaçak göçmenleri para karşılığında Sakız Adası'na geçirmeye çalıştığı öne sürülen İzmir'den iki, Karaburun'dan dört olmak üzere toplam altı kişi ise gözaltına alındı. İnsan tacirlerine ait dört araca da el konuldu.

Habere göre, operasyonda gözaltına alınanların kimlikleri şaşırttı. Zorlu'nun MHP Karaburun İlçe Başkanı, Kara'nın ise, Karaburun Ülkü Ocakları Başkanı olduğu belirtildi.

Haberin detaylarında, gözaltıların iki kişiyle sınırlı kalmadığı, diğer kişilerden birinin de Kara'nın kardeşi olduğu kaydedildi.

 Aralarında Fırat Zorlu ve Mehmet Kara'nın da bulunduğu altı zanlı, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak Buca Kırıklar F Tipi Cezaevine gönderildi.

Basına yansıtılmayan operasyonun hemen ardından, İzmir Ülkü Ocakları başkanlığının Mehmet Kara'yı görevden alıp yerine başka bir ismi atadığı, dört gün sonra da MHP il başkanlığından benzer bir hamle geldiği ortaya çıktı. 14 Nisan'da MHP'den basına gönderilen açıklamada, “Karaburun İlçe Başkanımız Fırat Zorlu sağlık sorunları sebebiyle görevinden istifa etmiş, istifası da geçtiğimiz günlerde il yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiştir. Fırat Zorlu’dan boşalan ilçe başkanlığına kimin vekâlet edeceği il başkanlığımızın çalışmalarıyla tespit edilecektir” denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki