Tarihi Taşköprü’de Atabarı Coşkusu

Tarihi Taşköprü’de Atabarı Coşkusu
Advert

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu işbirliği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve milli mücadelenin başlangıcının 100. yıl dönümünde, 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 19.19’da 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı olarak “Dünya Atabarı Oynuyor” projesi gerçekleştirilecek.

ADANA COŞKUSU

Adana olarak, bu projede yer almaktan onur ve gurur duyduklarını belirten Türkiye Halk Oyucular Birlik Platformu Adana Koordinatörü Emin Öksüz, “19 Mayıs’ın bu topraklarda yaşayan her bir ferdimiz için bağımsızlık ve özgürlük bağlamında özel bir anlamı vardır. Mustafa Kemal Atatürk, bu tarihte Samsun’a çıkmış ve Türk insanının yüreğinde dünden yarına var olan ve var olacak özgürlük alevini ateşlemiştir. Özel günün 100. yılında gerçekleştirilmesi planlanan bu projede yer almak adına 19 Mayıs 2019 Pazar akşamı tarihi Taşköprü üzerinde 100. yılımızı coşkulu bir şekilde kutlamak için tüm Adana halkını bekliyor olacağız” dedi.

BÜYÜK ORGANİZASYON

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü  ve Türkiye Halk Oyuncular Birlik platformu işbirliği ile oluşturulan bu proje kapsamında AFAGDER Halk Oyunları Derneği, Şakirpaşa Halk Eğitimi Merkezi, Talat Hacıbekiroğlu ilk-ortaokulu, Şakirpaşa ilkokulu, Şehit İlbey Gülbey Ortaokulu, Çobanoğlu ÇTML, ÇEP Ticaret Meslek Lisesi halk oyunları takımlarının katkılarıyla  toplamda 450 dansçı çalışmalarını büyük bir titizlikle devam ettiriyor. Proje ekibi ayrıca 19 mayıs 2019 Pazar sabahı İstasyon önü Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılacak programda 100 kişilik dansçı gurubuyla da kutlamalarda yer alacak. 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki