Suda İndirim, Yarın Meclise Gelecek mi.?

Suda İndirim, Yarın Meclise Gelecek mi.?
Advert
Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde ittifaklar arası su savaşı.
İçme suyunda indirim yarınki Büyükşehir Belediye Meclis oturumunun gündem maddesi olacak mı.?
Komisyonda görüşülen suda indirim meclisi ikiye bölmüş durumda. 
Başkan Zeydan Karalar, yüzde 10’la başlayıp kademeli olarak yüzde 30 indirime gidilmesi yönünde tavır sergiliyor. Buna karşın MHP+AK Parti muhalefeti bir tek defada yüzde 30 İndirim yapılması yönünde ortak tavır sergiliyor. 
Bu nedenle, ‘suda indirimin’ yarınki meclis toplantısında gündem maddesi olmama ihtimali bulunuyor. Son sözü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar söyleyecek. 
 
 
Öte yandan, AK Parti Grup Başkanvekili Ecz. Ozan Gülaçtı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Plan Bütçe Komisyonuna ASKİ Yönetim Kurulu tarafından sunulan suya yüzde 10 indirim oranını hayretle karşıladık. Çünkü bundan çok değil birkaç ay önce seçim alanlarında Sayın Başkanın suya yüzde 30 indirim yapacağı sözünün seçildikten sonra unutulduğunu gördük.
yüzde 30 indirimin ASKİ bütçesini etkileyeceğini söyleyip söz verilmesine rağmen indirim yapmak istemeyen yönetime vereceğim en basit tavsiye yüzde 48 olan kayıp kaçak oranını azaltmak yönünde çalışma yapmaları olacaktır.
Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri, Millet İttifakı’nın muhalefetine rağmen komisyonda suya kademeli değil, net ve tek seferde yüzde 30 indirim yapılması ve yıl sonuna kadar zam yapılmadan aynı birim fiyattan Adanalı hemşehrilerimizin kullanması yönünde karar almıştır.
Hayırlı olsun.”
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Adliyede 10 Parmak Sınav Heyecanı...
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki
Balkan Türkleri’nden Yunanistan’a Sert Tepki