Camide Çocuklara Bayram Harçlığı

Camide Çocuklara Bayram Harçlığı
Advert

Adana Çukurova Uluyol Camii'nde Ramazan ayı boyunca camiye gelen çocuklara imam ve hayır sahiplerin işbirliğiyle bayram harçlığı dağıtıldı. Yaklaşık 72 çocuğa verilen harçlık, çocuklar tarafından sevinçle karşılandı.

Uluyol Camii İmam Hatibi Adil Satan, çocuklara verilen en güzel eğitimin sevdirilerek verilen eğitim olduğunu söyledi.

Öğrencilere verilen bayram harçlığı ile ilgili açıklama yapan din görevlisi Adil Satan , çocuklara verilen en güzel eğitimin sevdirilerek verilen eğitim olduğunu söyledi. Önceki senelerde bayram namazı çıkışı çocuklara harçlık dağıttıklarını ifade eden İmam Satan, "Fakat bayram namazına kız çocuklarımız gelemediği için bunun bayramdan önce yapılmasını uygun gördük. Yaklaşık 72 öğrenciye zarflar içerinde bayram harçlığı verdik. Bu etkinliğimde beni yalnız bırakmayan, maddi manevi desteklerini her zaman yanında hissettiğim cemaatime çok teşekkür ediyorum." dedi.

Yaklaşık 72 çocuğa zarflar içerinde bayram harçlıklarını takdim eden İmam Hatibi Adil Satan, Bayram neşedir, bayram mutluluktur. Özellikle küçük yavrularımızın sevindirilmesine inandığımız için cemaatimizin de desteği ile onlara çam sakızı çoban armağanı bayram harçlığı dağıttık. Onların şöyle düşünmesini istiyoruz; Allah'ın dinine hizmet edenlerin Allah'ın dinini öğrenenlerin mükafatı daha bu dünyada iken veriliyor ama asıl mükafat ahirette.  Cenab-ı Hakkın rızasını kazanan kullardan olmamızı diliyoruz. Cemaatimiz bize destek vermeseydi bizde bu kardeşlerimizi sevindirememiş olacaktık. Cemaatimize bu harçlıkların dağıtılmasında katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum.17 Haziran da Yaz Kuran kursumuz açılacak, camimize gelen öğrenciler dualar, sureler, itikat, ibadet, siyer ve ahlak ile ilgili dini bilgilerini verilecek. Eksikliklerini gidererek cemaatle namaz kılmanın tadına varacaklar." dedi.

Bayram Haçlıklarını alan çocuklar da hocalarına teşekkür ederek bayram harçlıklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Ayrıca Ramazan Ayı boyunca genç yaşlı, Mağdur mazlum, Şehit ve gazi yakınların gönlüne İmam Adil Satan, bundan önce de farklı etkinlikler düzenlemişti. Hayırseverlerin katkılarıyla 112 gıda paketi,2 Ailenin ev kirası ve mutfak masrafını üstlenmiş, Mukabeleye devam eden 17 çocuğu bayram öncesi kıyafet almış 300  şehit-gazi yakını, kimsesiz çocuklara ve yaşlılara iftar vermiş, Teravih namazına gelen çocuklara haftada  2 defa dondurma ikramı yapmış. İhtiyaç sahibi 33 aileye nakdi ve aynı yardımda bulunmuş, Uluyol camiinde itikafa giren 15 gençe sahur ve iftar vermiş, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda 70 öğrenciyi bayram haçlığı dağıtma gibi faaliyetler bulunmuştur.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı