Saldırının Arkasından Siyasiler Çıkmadı

Saldırının Arkasından Siyasiler Çıkmadı
Advert
Gazeteci Hakan Denizli’ye vurduğu iddiasıyla gözaltına alınanların kimliği belli oldu.. Saldırının özel bir meseleden kaynaklandığı tahmin ediliyor.
Cinayet Bürosu ekipleri, yürüttükleri titiz çalışma sonucu tetikçi Tuncay Alparslan ile (24), olay sırasında motorsikleti kullanan Sezer Özeral, arabulucu Ersin E. ve azmettirici olduğu ileri sürülen Veysi C’yi tek tek gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 4 kişi, sağlık kontrollerinin ardından adli mercilere sevk edildi.
Polis saldırıdan sonra zanlıların kaçış güzergahını çok yönlü olarak çıkartıp bu yerlerdeki güvenlik kameralarını tek tek incelemeye aldı. Yaklaşık 43 güvenlik kamerasının saatler süren kayıtları saniye saniye izlenerek gazeteciyi vuran şahsın Tuncay A. (24) olduğu, motosikleti ise Sezer Ö.'nün kullandığını belirledi. Polis zanlıları yakalamak çok sayıda adrese baskın düzenledi. Yapılan baskınlar sonucunda yakalanacağını anlayan gazeteciyi vuran zanlı silahıyla birlikte polise teslim oldu. Daha sonra polis motosikleti kullanan zanlıyı da gözaltına aldı. Polis olayı derinlemesine araştırdığında Veysi C.'yi olayı azmettirdiği ileri sürülerek, Ersin E.'yi ise vuran ile azmettiren arasında aracı olduğunu öne sürerek gözaltına aldı. Zanlılar sorguları tamamlandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi. Gazeteciyi vurduğu öne sürülen Tuncay A.'nın basın mensuplarına "Şahsın gazeteci olduğunu bilmiyordum, herhangi bir husumetim de yok" diye bağırması dikkat çekti. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”Aladağ-Akören Yolu Artık Bitirilmeli..”
”Aladağ-Akören Yolu Artık Bitirilmeli..”
”Gazilerimizden Asla Vazgeçemeyiz..”
”Gazilerimizden Asla Vazgeçemeyiz..”