“Bayram Namazını Bile Kılamayan Adam..”

“Bayram Namazını Bile Kılamayan Adam..”
Advert
 
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili ve meclis üyesi İYİ Partili Sertaç Durak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik sert eleştirilerde bulundu.
Durak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında kullandığı Stajyer sözünü eleştirdi.. 
Aynı zamanda Seyhan ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi de olan Sertaç Durak şunları söyledi:
“23 yıl önce, Türkiye'nin en karışık olduğu dönemlerden birinde İçişleri Bakanlığı yapan şimdiki İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener'e, canlı yayında namaz gösterisi yaparken cemaatiyle birlikte bayram namazını bile kılamayan adamın biri Stajyer demiş.
Kendi döneminde; şiddetin, terörün, tecavüzün, katillerin, hırsızların, cemaatlerin kol gezdiği birinin, bu söylemlerine güler geçeriz. Ancak bu demek değil ki saygısızlığa susarız.
 
Toplumumuz artık ötekileştiren, kutuplaştırıcı, hakaret dilinden yaka silkti. Bu tür söylemlerin ulusumuza ya da devletimize hiçbir yarar sağlamadığını biliyoruz. Aksine çok büyük zararlarını da gördük. Peki bu diretme niçin?
 
Siyasetçi, topluma özellikle de gençlere örnek olmalıdır. Ancak birileri ayrıştırıcı ve öfke dolu adımlarından vazgeçmiyor.
Onlar yaksın ve yıksın. Biz sevgiyi yeniden yeşerteceğiz. Onlar bizim üstümüze ne kadar gelirse gelsin, biz yine de soylu ve dik duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki bu toprakların İYİ'liğe aç.
 
Ancak unutulmasın ki bir insanın yaşam biçimi, kültürü, değerleri ve öğrendikleri neyse dilinden de o çıkar. Biz sevgiyle büyüdük ve bu toprakları sevgiyle yöneteceğiz.
İYİ'ler olarak, Türkiye Cumhuriyeti'ni içinde bulunduğu tek düze siyasi anlayıştan demokrasi renklerine büründüren Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener'e yönelik devam eden hakaret, öfke ve ayrıştırıcı sözleri şiddetle kınıyorum”
 
 
Bu arada İYİ Partili Çukurova Belediye Meclisi üyesi ve Başkan Yardımcısı Azime Kocacık’ın da aynı paylaşımda bulunması dikkati çekti.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
”Aladağ-Akören Yolu Artık Bitirilmeli..”
”Aladağ-Akören Yolu Artık Bitirilmeli..”
”Gazilerimizden Asla Vazgeçemeyiz..”
”Gazilerimizden Asla Vazgeçemeyiz..”