”Sineğin Geocoris Türüne Yenik Düştük”

”Sineğin Geocoris Türüne Yenik Düştük”
Advert

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar sosyal medya hesabından 'Sinekle mücadele' açıklaması yaptı.

“Sevgili Hemşehrilerim; 2019’un ilk aylarından itibaren sinek ile mücadele ihalesini alan firmaya ödeme yapılmadığını, firmanın da belediyemize gerekenden daha az ilaçlama aracı teslim ettiğini, ve bu araçların birçoğunda da problem olduğunu göreve geldikten sonra tespit ettik.
Bununla ilgili olarak, acilen önlem alınması talimatını verdik ve az olan araç sayısını diğer birimlerden araç çekmek suretiyle ilaçlama için 40 ekstra araç daha görevlendirerek çözdük. Aynı zamanda ilaçlama için görevli çalışan sayımızı da yüzde 30 arttırdık.
Ancak ilaçlama yapılması gereken zamanda başlamadığı, seçim dönemi ve biz mazbatayı alana kadar geçen süreçte larva döneminin geçtiği ve bu dönemde sinekle mücadele aksadığı için, sineklerin tam olarak etkisiz hale getirilmesi maalesef mümkün değil.
Son günlerde özellikle geocoris türü sineklerin de Mersin ve Adana şehirlerine yaptığı göç sonrası da sinek sayısı arttı. Bununla ilgili de tam seferberlik ilan ettiğimizi bilmenizi isterim. Yaşam alanınızın etkilenmesi durumunda alo 153’ü arayarak talebinizi bildirebilirsiniz.
Sinekle mücadelemiz kalan sürede en iyi şekilde devam edecek. Ve önümüzdeki sene çok daha erken bir zamanda başlayacak.”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı