Rotayı Adana’ya Çevirmeli..

Rotayı Adana’ya Çevirmeli..
Advert
ALİ PEKMEZCİ
 
CHP’li Zeydan Karalar, 31 Mart’ta Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra Adana tabiriyle ufaktan gulle oynamaya başladı.. Bunda devraldığı belediyenin hesap kitaplarını öğrenmek ve eski kadroları tanımaya çalışmak kadar, kuşkusuz 23 Haziran’da tekrarlananacak İstanbul seçiminin de etkisi var..
Son bir haftasını Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına destek vermekle geçiren Zeydan Karalar, Adana’nın sinekle boğuşmasına ancak ‘uzaktan kumandalı sosyal medya’ aracılığıyla müdahil olabildi..
Türkiye genelinde esen AK Parti karşıtlığı rüzgarı ve yerelde eski Başkan Hüseyin Sözlü’ye duyulan memnuniyetsizlik Zeydan’ı şehir efsanesine dönüştürmüştü.. İktidarın Adana’yı MHP’ye bırakması da seçiminin kaderinin zaten tuzu biberiydi..
Şimdiki durum şu;
Bir yandan borçlar, öte yandan kadro şişkinliği, bu tarafta da Meclis aritmetiğindeki ‘azınlık gerçeği’ Zeydan’ın işe nereden başlayacağını bilememe pozisyonunda olduğunu gözler önüne seriyor.. 
Ayrıca mağduriyet edebiyatının fazla uzatılması da seçmen ve Adanalı nezdinde prim yapmıyor.. 
Sonra, seçimde 140 bin fark attığın rakibin çıkıp “Küçük Emrah gibi ağlama” diyebiliyor.. 
Halbuki,
Ekrem İmamoğlu örneğinde olduğu gibi tüm olumsuzluk ve sıkıntılara karşı çözüm odaklı siyaset üretmesi gerekiyor.. Karamsar tablo çizmenin de bir yere kadar geçerliliği var.. Ondan sonrası şehirde bıkkınlık, yılgınlık, umutsuzluk getirir ki; bu da efsanenin yerle yeksan olması demektir.. Zaman dediğin su gibi akıp gidiyor..  Aksi takdirde Sözlü’nün hazin sonuna muhatap olma riski mevcut.. 
Toleransın da bir sınırı var.!
Zeydan Karalar’ın 23 Haziran’dan sonra ayaklarının artık yere değmesi, Büyükşehir gerçeğine eğilmesi gerekiyor.. Kendisi, top çevirmekle başkanlık yapıl-a-mayacağını en iyi bilenlerdendir.. 
‘Tek adam’ olsa da etrafında görüşlerine itibar ettiği bir-iki ekip arkadaşı mutlaka vardır.. Onlara düşen görev bu konuda Zeydan Karalar’ı uyarmalarıdır.. 
Ben önerebilirim;
Sokaktan gelen usta siyasetçiye, reklam ve tanıtım uzmanı oğlu Mert’in yardımcı olabileceğini, reel ve yeni politikalar üretmesinde katkı sağlayacağını düşünüyorum.. Mert’in şirketi bu alanda ciddi referanslara sahiptir.. 
Nihayetinde Adanalı da Mert’tir.!
Mertin ve başarılı olanın hakkını mutlaka verir..
 
 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Mahalle Parkında Kafasına Sıktı...
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı
Vali Demirtaş Şehit Mevlidine Katıldı